11.06.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  67
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Відродити ХТЗ допоможе Порошенко - Ярославський

Ситуація на Харківському тракторному заводі (ХТЗ), робота якого була заблокована через арешт майна і рахунків, почала стабілізуватися, заявляє власник і президент групи DCH Олександр Ярославський, якому належить контрольний пакет ХТЗ.

"В останні дні ситуація почала стабілізуватися. По-перше, нам вдалося знайти спільну мову з кредиторами: вчора відбулися збори, які дали "зелене світло" санації підприємства. По-друге, що ще важливіше, влада усвідомлює важливість ХТЗ для країни і Харкова. Я зустрічався з президентом України Петром Олексійовичем Порошенком і знайшов повну підтримку наших планів із відродження підприємства. Позитивні сигнали ми отримали і від обласної та міської влади нашого регіону. Тому я впевнений, що вже найближчим часом ХТЗ чекають зміни на краще - особисто я докладу для цього всіх зусиль", - наводить прес-служба DCH в п'ятницю слова бізнесмена.

Згадайте новину: Гендиректор ХТЗ Андрій Коваль готував вивезення обладнання заводу у Росію – СБУ

У прес-релізі нагадується, що 9 червня збори кредиторів ПАТ "ХТЗ", акціонером якого у квітні поточного року стала група DCH.

Для участі в заході зареєструвалися кредитори, що сумарно володіють 90,35% голосів. Учасники зборів ухвалили рішення про початок проведення процедури досудової санації, а також схвалили план її проведення.

За оцінкою юристів, введення досудової санації дасть змогу розблокувати рахунки підприємства, а також допоможе ХТЗ брати участь у державних тендерах і виконувати держзамовлення.

Група DCH вже володіла підприємством до 2007 року (тоді - група "УкрСиббанк"), коли стратегічним партнером ХТЗ стала російська група "ГАЗ", підконтрольна Олегу Дерипасці.

Згадайте новину: Поляк Бальчун заощадить для України 7 млрд грн, - Гройсман

Австрійський акціонер ХТЗ Зігфрід Вольф, який є також головою ради директорів ВАТ "ГАЗ", після продажу контрольного пакета О.Ярославському володіє 30% акцій підприємства.

Наразі тривають судові розгляди про стягнення з ХТЗ понад 400 млн грн заборгованості за кредитами, виданими в 1998 році тоді ще державному ХТЗ.

На початку травня 2016 р. ХТЗ заявив про проведені представниками СБУ обшуки в офісі підприємства, під час яких було вилучено фінансові та інші важливі документи, а потім були арештовані рахунки і майно ХТЗ, а робота підприємства фактично зупинена.

Згадайте новину: ТОВ “ПО” Кременчуцький автоскладальний завод “(ВО” КрАСЗ “) визнано банкрутом

Тоді ж З.Вольф не виключив можливості залучення міжнародних інститутів і адвокатів для захисту своїх інвестицій.

Завод випускає малі трактора потужністю 35 к/с, а також великі колісні та гусеничні трактори потужністю 150-280 к/с.

Згідно з фінзвітом підприємства, в 2015 році воно отримало 218 млн грн чистого збитку проти 450 млн грн чистого прибутку попереднього року, а чистий дохід скоротився на 24%, до 513,3 млн грн.

Джерело: Інтерфакс-Україна

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення