Главная Блог ... Новости ВС змінив вирок, розмежувавши колабораціонізм і поширення інформації про ЗСУ (справа № 202/13808/23) ВС змінив вирок, розмежувавши колабораціонізм і по...

ВС змінив вирок, розмежувавши колабораціонізм і поширення інформації про ЗСУ (справа № 202/13808/23)

Отключить рекламу
ВС змінив вирок, розмежувавши колабораціонізм і поширення інформації про ЗСУ (справа № 202/13808/23) - 248a871de04fc05efdfbc2e81a1898cb.png

Верховний суд задовольнив скарги на вирок і перекваліфікував дії обвинуваченого у злочині проти основ національної безпеки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову від 10 грудня.

У 2023 році жителя міста Лиман Донецької області суд визнав винним у колабораціонізмі (ч.7 ст.111-1 ККУ) і призначив покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

29 травня 2023 року чоловік переписувався у російській соцмережі «Одноклассники» із учасником «ДНР», навідником 2-го танкового взводу 1-ї танкової роти тактичної групи «Копол». Він повідомляв конкретні адреси розташування у Лимані українських військових.

Згадайте новину: Саме факт добровільного зайняття громадянином України посади в незаконно створеному органі, а не виконання конкретної діяльності є підставою для кваліфікації його дій як колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) – ВС

Обвинувачений і його захисник не оспорювали передачу інформації ворогу, але просили Верховний суд перекваліфікувати обвинувачення. А саме визнати його винним у поширенні відомостей про розташування ЗСУ (ч. 2 ст. 114-2 КК України) і призначити мінімально можливе покарання у вигляді 5 років увʼязнення.

Верховний суд вважає, що характерною ознакою всіх злочинів, які становлять колабораційну діяльність, є сталі звʼязки порушника з окупованою територією, поза межами якої явища колабораціонізму існувати не може. Якщо особа особа не має таких звʼязків і проживає в іншій місцевості, то її дії необхідно кваліфікувати за іншими статтями Кримінального кодексу.

Згадайте новину:  Аудитори встановили, що держава виплатила 430 млн грн винагороди суддям, які не здійснювали правосуддя чи взагалі є колаборантами

Взаємодія з ворогом може бути дистанційною і вестися навіть із-за кордону. Але, як вважає суд, «визнання можливості безконтактної взаємодії з ворогом, не повинно змінювати соціально-правової природи колабораційної діяльності як такої, що як явище існує лише на окупованих територіях».

Суд погодився перекваліфікувати обвинувачення. Але, враховуючи обставини справи і особу підсудного, обрав йому покарання, наближене до максимальної межі, а саме 11 років позбавлення волі.

 

  • 510

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 510

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати