09.09.2019 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  2792
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Верховний суд підтвердив мільйон моральної компенсації за переслідування у справі про хабар

Верховний суд залишив без задоволення скаргу заступника прокурора Одеської області на рішення про стягнення з держави 968 тис. грн моральної компенсації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову від 29 серпня.

У вересні минулого року суд першої інстанції стягнув на користь колишніх працівників податкової міліції м.Іллічівськ по 484 тис. грн компенсації. Апеляційний і Верховний суд підтримали це рішення.

У 2007 році звернення директора ТОВ «Кенжа» про вимагання хабара у розмірі 3-4 тисячі доларів стало причиною відкриття кримінальної справи щодо позивачів.

У 2015 суд повернув справу на додаткове розслідування, оскільки на засідання для дачі показань не з’являвся підприємець, який став заявником у справі. Причому йшлося начебто про 15 тис. доларів хабара, але після передачі частини у сумі 3 тис. відбулися затримання. У рапорті поліції йшлося, що встановити місцезнаходження свідка не видається за можливе.

Згадайте новину: З кабінету слідчого поліції зникли $80 тис., суд відмовився стягувати їх з держави

Без показань заявника суд не міг вирішити питання про винуватість чи невинуватість підсудних.

Провадження остаточно закрили тільки у грудні 2017 року у зв’язку з відсутністю складу злочину. Позивачі перебували під слідством 10 років, 9 місяців і 16 днів. Суд погодився, що перебування під вартою та підпискою про невиїзд призвело до порушення життєвого ритму, погіршення стосунків з оточенням, перед яким вони повинні були виправдовуватись, що не злочинці, а жертви непрофесійності правоохоронних органів.

Згадайте новину:100 мійльйонів гривень! Пожежникам, які гасили вогонь на нафтобазі у Василькові, та сім’ям загиблих присудили безпрецедентну компенсацію

Відповідно до закону, відшкодування моральної шкоди проводиться у розмірі не менше однієї мінімальної заробітної плати за кожен місяць перебування під слідством чи судом.

2792
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ