До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернулась пані Олена, щодо правомірності відмови керівника, на усне звернення, у наданні довідок про стаж роботи на підприємстві та розміру заробітної плати. Роз’яснення надано інспектором праці Яною Ковальовою.

Відповідно до ст. 49 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов’язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

КЗпП не визначено терміну щодо видачі довідки, тому слід керуватися ст. 20 ЗУ «Про звернення громадян». Так, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше 1 місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

Згадайте новину: Відтепер ДПС має зазначати причину відмови прийняття таблиці даних

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів.

На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку. Органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, посадові особи розглядають звернення громадян, не стягуючи плати.

Враховуючи вище викладене, для отримання довідок про стаж роботи та розміру заробітної плати, необхідно звернутися до підприємства з письмовою заявою.