19.08.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Украинский Антимонопольный будет судиться с "Газпромом" за 85 млрд грн

Антимонопольный комитет Украины готов обратиться в суд и через суд принудить российского газового монополиста – компанию “Газпром” уплатить наложенный на компанию в январе текущего года штраф в 85 млрд грн за нарушение антимонопольного законодательства Украины.

Об этом в ходе пресс-конференции сказал глава Комитета Юрий Терентьев.

Терентьев напомнил, что “Газпром” пытался всеми способами оспорить решение о штрафе и на текущий момент продолжает свою судебную активность.

“Однако есть решение АМКУ, наложен штраф, решение должно быть выполнено. Если оно не будет выполнено, будем обращаться в суд”, – сказал Терентьев.

Он также подчеркнул, что материалы обращения в суд уже готовы, однако точной даты подачи иска пока нет.

Згадайте новину: АМКУ оштрафував "ГАЗПРОМ" на 85 млрд. грн.: чекаємо на зеркальну відповідь від Росії

ПАТ "ГАЗПРОМ" - ДЕТАЛІ РІШЕННЯ АМКУ

Антимонопольним комітетом України розглянуто справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПАТ «Газпром» (м. Москва, Російська Федерація).

За результатами розгляду справи Комітет прийняв рішення, яким визнав, що ПАТ «Газпром» у період 2009 – 11 місяців 2015 року, як покупець, займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України.

Порушення кваліфіковане за частиною першою статті 13 і пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України, як покупця.

Суть порушення полягає в бездіяльності ПАТ «Газпром», яка полягала в невжитті заходів щодо забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України на обґрунтованих умовах, що була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку, та призвела до ущемлення інтересів НАК «Нафтогаз України».

Вспомните новость: АМКУ оценивает завышение цен в результате сговора и других антиконкурентных действий в Украине в 150-500 млрд. грн. ежегодно

За вчинене порушення на ПАТ «Газпром» накладено штраф у розмірі 85 965 927 000 (вісімдесят п’ять мільярдів дев’ятсот шістдесят п’ять мільйонів дев’ятсот двадцять сім тисяч) гривень. Штраф розраховувався з урахуванням положень Рекомендаційних роз’яснень Антимонопольного комітету України щодо застосування положень частин другої та п’ятої статі 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», частин першої та другої статі 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» від 15.09.2015 № 16-рр.

Крім того, рішенням Комітету ПАТ «Газпром» зобов’язано протягом двох місяців з дня отримання цього рішення припинити таке порушення. Для виконання зобов’язань відповідач може використати будь-який законний спосіб, зокрема, проведення переговорів з НАК «Нафтогаз України», за результатами яких мають бути встановлені обґрунтовані умови придбання та реалізації послуги з транзиту природного газу територією України, у тому числі, враховуючи положення Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Згадайте новину: "Газпром" оскаржує в суді рішення АМКУ про штраф у 86 мільярдів

12 лютого 2016 року Комітетом рішення було направлено сторонам у справі, ПАТ «Газпром», як відповідачу, НАК «Нафтогаз України», як третій стороні.

ПАТ «Газпром», на яке накладено штраф за рішенням Антимонопольного комітету, має сплатити його у двохмісячний строк з дня одержання ним рішення про накладення штрафу. Відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення Антимонопольного комітету повністю або частково до господарського суду у двохмісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Источник: Финансовый клуб

 

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення