Історія справи
Ухвала ККС ВП від 19.08.2021 року у справі №607/7172/21

УхвалаІменем України18 серпня 2021 рокум. Київсправа № 607/7172/21провадження № 51-3992 ск 21Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:головуючого Чистика А. О.,суддів Бородія В. М., Мазура М. В.,розглянувши касаційну скаргу прокурора Барабана Юрія Михайловича на ухвалу Тернопільського апеляційного суду від 18 травня 2021 року,
встановив:За ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 27 квітня 2021 року відмовлено у задоволенні клопотання прокурора відділу Тернопільської обласної прокуратури Барабана Ю. М. про встановлення процесуальних строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019210000000289 від 16 серпня 2019 року.Тернопільським апеляційним судом ухвалою від 18 травня 2021 року апеляційну скаргу прокурора залишено без задоволення, а ухвалу слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 27 квітня 2021 року, якою відмовлено в задоволенні клопотання прокурора відділу Тернопільської обласної прокуратури Барабана Ю. М. про встановлення процесуальних строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019210000000289 від 16 серпня 2019 року - без змін.У касаційній скарзі прокурор Барабан Ю. М. порушує питання про скасування зазначеної ухвали апеляційного суду.Перевіривши доводи касаційної скарги та додані до неї документи, колегія суддів дійшла висновку, що у відкритті касаційного провадження необхідно відмовити з наступних підстав.
Так, згідно ч.
4 ст.
424 Кримінального процесуального кодексу України (далі -
КПК України) ухвала слідчого судді після її перегляду в апеляційному порядку, а також ухвала суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на таку ухвалу оскарженню в касаційному порядку не підлягають.Відповідно до п.
1 ч.
2 ст.
428 КПК України суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню у касаційному порядку.Таким чином, відповідно до п.
1 ч.
2 ст.
428 КПК України, з урахуванням того, що касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає оскарженню в касаційному порядку, колегія суддів дійшла висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.На підставі викладеного, керуючись п.
1 ч.
2 ст.
428 КПК України, Судпостановив:
У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою прокурора Барабана Юрія Михайловича на ухвалу Тернопільського апеляційного суду від 18 травня 2021 року відмовити.Ухвала оскарженню не підлягає.Судді:А. О. Чистик В. М. Бородій М. В. Мазур