Історія справи
Ухвала КАС ВП від 30.05.2019 року у справі №2040/8025/18

УХВАЛА29 травня 2019 рокуКиївсправа №2040/8025/18адміністративне провадження №К/9901/14457/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Гончарової І. А.,суддів: Олендера І. Я., Ханової Р. Ф.,перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2019 у справі № 2040/8025/18 за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Надія" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення,
УСТАНОВИЛ:20.05.2019 на адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2019.Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Надія", звернулося в Харківський окружний адміністративний суд з позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0008611416 від 22.06.2018.Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2019, позов задоволено.Судами попередніх інстанцій встановлено, що Головним управлінням ДФС у Харківській області проведено позапланову невиїзну перевірку Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Надія" щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України по господарським взаємовідносинам з ТОВ "Євро Спецпроект" за грудень 2015 року.
За наслідками перевірки контролюючим органом встановлено порушення Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Надія" п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п.188.1 ст.
188 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкових зобов'язань на загальну суму 40000,00 грн.З огляду на зазначене, відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 22.06.2018 № 0008611416, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 85401,86 грн.Вирішуючи спір по суті, суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що прийняте Головним управлінням ДФС у Харківській області податкове повідомлення-рішення від 22.06.2018 № 0008611416, є протиправним та підлягає скасуванню.Головне управління ДФС у Харківській області не погодившись з судовими рішеннями, звернулося до Верховного суду з касаційною скаргою на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2019 у справі № 2040/8025/18, в якій просить Суд скасувати оскаржувані судові рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову.Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.
Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Відповідно до частини 3 статті
3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.Згідн з пунком 2 частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до частиною 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.Відповідно до пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті
12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з пунктом 24 частини 1 статті
4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.Станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921гривень (стаття 7 Закону України "
Про Державний бюджет України на 2019 рік" від07.12.2017 № 2246-VIII).Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 192100 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України).З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №2040/8025/18 є вимога про скасування податкового повідомлення-рішення від 22.06.2018 № 0008611416 у розмірі 85401,86 грн.
Отже, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 та постанова Другого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2019 у справі № 2040/8025/18 - не підлягають касаційному оскарженню.Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті касаційного провадження.Керуючись статтею
333 Кодексу адміністративного судочинства України,УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2019 у справі № 2040/8025/18.Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач І. А. ГончароваСудді І. Я. Олендер
Р. Ф. Ханова