Історія справи
Ухвала КАС ВП від 27.05.2019 року у справі №820/3124/18
Ухвала ВП ВС від 19.09.2019 року у справі №820/3124/18

УХВАЛА24 липня 2019 року, м. Київсправа №820/3124/18, адміністративне провадження №К/9901/13773/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:Судді-доповідача - Стародуба О. П.,суддів - Єзерова А. А., Кравчука В. М.,розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу прокуратури Харківської області на постанову Другого апеляційного адміністративного суду від11.04.2019р. у справі за позовом Заступника керівника Харківської місцевої прокуратури № 2 в інтересах Харківської міської ради до Державного реєстратора у Павлівській сільській раді Богодухівського району Харківської області Заяц Миколи Миколайовича, треті особи: Департамент містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради, Товариство з обмеженою відповідальністю "Актуаль", Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Ембріон" про скасування рішення,встановив:У квітні 2018 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив скасувати рішення державного реєстратора сектору державної реєстрації Богодухівської районної державної адміністрації Харківської області Зайця М. М. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №29467991 від 28.04.2016р.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2018р. позов задоволено.Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.04.2019р., апеляційну скаргу задоволено частково. Рішення суду першої інстанції скасовано та закрито провадження у справі на підставі пункту
1 частини
1 статті
238 КАС України, оскільки справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.З ухваленими судовими рішеннями не погодився позивач, звернувся з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права просив скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення суду першої інстанції.В обґрунтування касаційної скарги особа, яка подає касаційну скаргу посилається на те, що у цій справі спір про право відсутній, а дослідженню підлягають виключно владні, управлінські рішення та дії державного реєстратора, який у межах спірних правовідносин дії як суб'єкт владних повноважень.Також посилається на те, що спір у цій справі стосується виключно проведення державної реєстрації права, а не підстав набуття такого права та не спором про право. Такі вимоги підлягають розгляду за правилами адміністративного судочинства, оскільки спір виник внаслідок виконання відповідачем владних управлінських функцій та має публічно-правовий характер.
Відповідно до частини
6 статті
346 КАС України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.За таких обставин, враховуючи що учасник справи оскаржує рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення правил предметної юрисдикції, за правилами частини
6 статті
346 КАС України такі підстави оскарження є безумовною підставою передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, а тому дана справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду.Керуючись ст.ст.
346,
347 Кодексу адміністративного судочинства України,ухвалив:Справу за позовом Заступника керівника Харківської місцевої прокуратури № 2 в інтересах Харківської міської ради до Державного реєстратора у Павлівській сільській раді Богодухівського району Харківської області Заяц Миколи Миколайовича, треті особи: Департамент містобудування, архітектури та генерального плану Харківської міської ради, Товариство з обмеженою відповідальністю "Актуаль", Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Ембріон" про скасування рішення, передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.Судді:О. П. СтародубА. А. ЄзеровВ. М. Кравчук