Главная Блог ... Консультации от юристов У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом як належний доказ У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом ...

У яких випадках покази «Драгера» визнаються судом як належний доказ

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 5

  • 2

  • 13899

Отключить рекламу
 - tn1_0_39070400_1543700867_5c0301835f693.jpg

Слід дослідити, чому іноді затримані за керування автівкою у нетверезому стані можуть повернути собі і посвідчення, і не сплачувати законний штраф,

«Від 10 до 40 тисяч гривень: такі штрафи загрожують водіям, які сідають за кермо напідпитку, – йдеться в сюжеті 5 каналу. – Утім, попри ризик втратити і гроші, і водійське посвідчення порушники уникають покарання. Адже половина усіх алкотестерів, так званих драгерів, мають прострочені сертифікати. Тож за певної адвокатської підтримки водії, яких затримали за керування автівкою у нетверезому стані можуть повернути собі і посвідчення, і не сплачувати законний штраф».

Коментуючи судову практику із вказаної категорії справ, у Оболонському районному суді міста Києва, зокрема відзначили, що згідно Конституції України та рішень Європейського суду з прав людини винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумними сумнівами. Усі сумніви тлумачаться на користь правопорушника. Таким чином, суд зобов’язаний дослідити усі докази з точки зору їх допустимості і достовірності.

Користуйтеся консультацією: Кримінальні проступки: 5 аспектів новели, які мають розуміти усі українці

Ситуацію коментує речник Оболонського районного суду міста Києва Інна Свинаренко (пряма мова):

-Розглядаючи справи за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, суд застосовує як положення чинного законодавства, так і високі європейські стандарти здійснення правосуддя.

Згідно Конституції України та рішень Європейського суду з прав людини винуватість особи у вчиненні правопорушення повинна бути доведена поза розумними сумнівами. Усі сумніви тлумачаться на користь правопорушника. Таким чином, суд зобов’язаний дослідити усі докази з точки зору їх допустимості і достовірності.

Звичайно, це стосується і роздруківки результатів перевірки на стан сп’яніння а допомогою технічного приладу «Драгер». Вказаний прилад згідно чинного законодавства підлягає повірці 1 раз на рік. Також кожні 6 місяців його необхідно калібрувати (проводити технічне обстеження). Якщо ці умови були дотримані працівниками поліції, то суд у конкретному випадку бере результати огляду як належний доказ. Якщо ж ці умови дотримані не були – можуть виникнути обставини, за яких суд визнає результати огляду за допомогою невідкаліброваного і неповіреного приладу як недопустимий доказ.

Разом з цим, необхідно звернути увагу, що ми не можемо коментувати усі справи з таким оглядом, оскільки кожна справа розглядається судом з урахуванням усіх доказів як окремо кожного, так і у їх сукупності.

Користуйтеся консультацією:Порада від Протоколу: Підстави припинення і розірвання трудового договору

  • 13899

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 13899

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    ПОТРЕБУЄ ПОЯСНЕННЯ --- постанова Апеляційного суду Одеської області, від 20.12.2017 року.---- Показники приладу газоаналізатор Drager Alkotester 6810 НЕ можуть вважатися допустимими доказами алкогольного спяніння.------------------------- порстанова Апеляційний суд Вінницької області, від 21.02.2017 року -------" Алкотестер " або експрес тест смужки індикаторного типу НЕ можуть бути використані для встановлення стану алкогольного спяніння водія, тому адміпровадження за ст.130 КУпАП підлягає закриттю.

    22.03.2019 22:14

    Вот ссылка на решение апелляционного суда от февраля 2020, в котором драгер 6810 признан таким, который не прошел допуск в соответствии с нормативами (дело не в поверке, а в принципе непризнании его показаний доказательствами в судебном процессе): https://verdictum.ligazakon.net/document/87702353?utm_source=biz.ligazakon.net&utm_medium=news&utm_content=bizpress05&_ga=2.5240819.1996239606.1593687293-1152570082.1591958736

    02.07.2020 17:23

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст