Главная Блог ... Новости Цивільно-правові угоди, що є замаскованими трудовими договорами судами не визнаються Цивільно-правові угоди, що є замаскованими трудови...

Цивільно-правові угоди, що є замаскованими трудовими договорами судами не визнаються

эксклюзив
Отключить рекламу
 - tn1_0_41265300_1628608849_6112995164c39.jpg

Це зайвий раз підтверджується постановою Верховного суду (КАС) у справі N 360/1845/19 від 28 липня 2021 року.

Вказаним рішенням залишено без задоволення апеляційну скаргу приватного підприємства, а а постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2019 - без змін.

Відтак залишилась чинною постанова апеляційної інстанції, якою відмовлено у задоволенні позову до Головного управління Держпраці у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу на суму 625 950,00 грн.

Окремі цікаві тези постанови Верховного суду.

1. Попри підписання сторонами цивільно-правових договорів, оскільки особи виконували конкретну трудову функцію, робота мала не індивідуально-визначений характер, не була юридично самостійною, а надавалася в процесі виконання трудової функції.

2. Зазначені вище угоди, укладені позивачем з фізичними особами, не були спрямовані на кінцевий результат, що характеризує цивільно-правові (договірні) відносини, а були пов'язані із самим процесом праці, що є характерним для трудових функцій.

3. Доводи позивача, викладені у касаційній скарзі, що про неврахування судом апеляційної інстанції тієї обставини, що факт існування між позивачем та найманими особами саме цивільно-правових відносин підтверджується передачею відповідних відомостей про цих осіб до Державної фіскальної служби, колегія суддів відхиляє, оскільки зазначена обставина не впливає на правильність висновків судів попередніх інстанцій про існування між сторонами договорів саме трудових відносин.

4. Сам по собі факт відсутності судового рішення про визнання цивільно-правових правочинів недійсними не може бути безумовним доказом існування між зазначеними особами саме договірних цивільно-правових відносин.

5. Зі змісту цивільно-правових договорів, вбачається, що у них

- відсутні відомості про конкретні обсяги роботи, які є предметом укладених договорів (кінцевий результат);

- не визначено у який спосіб замовником видаються завдання на виконання робіт;

- відсутні конкретні строки виконання робіт;

- який саме конкретний результат роботи має передати виконавець замовнику;

- у досліджених договорах предметом є процес праці, який фізичні особи мають систематично виконувати, про що свідчить також щомісячне переукладання даних договорів.

Якщо ця стаття виявилась для Вас корисною, Ви можете подякувати мені - натисніть на слоника.

Автор новини: Гриб Віталій Вячеславович

Аналізуйте судовий акт: Трудовим договором регулюється процес організації трудової діяльності, а за цивільно-правовим - процес організації діяльності залишається поза його межами, метою договору є отримання певного результату (ВС КЦС, №420/2174/19 від 09.06.2021 р.)

 • 8184

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 8184

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст