Головна Блог ... Новини Цивільно-правові угоди, що є замаскованими трудовими договорами судами не визнаються Цивільно-правові угоди, що є замаскованими трудови...

Цивільно-правові угоди, що є замаскованими трудовими договорами судами не визнаються

эксклюзив
Відключити рекламу
Цивільно-правові угоди, що є замаскованими трудовими договорами судами не визнаються - tn1_0_41265300_1628608849_6112995164c39.jpg

Це зайвий раз підтверджується постановою Верховного суду (КАС) у справі N 360/1845/19 від 28 липня 2021 року.

Вказаним рішенням залишено без задоволення апеляційну скаргу приватного підприємства, а а постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 07.10.2019 - без змін.

Відтак залишилась чинною постанова апеляційної інстанції, якою відмовлено у задоволенні позову до Головного управління Держпраці у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу на суму 625 950,00 грн.

Окремі цікаві тези постанови Верховного суду.

1. Попри підписання сторонами цивільно-правових договорів, оскільки особи виконували конкретну трудову функцію, робота мала не індивідуально-визначений характер, не була юридично самостійною, а надавалася в процесі виконання трудової функції.

2. Зазначені вище угоди, укладені позивачем з фізичними особами, не були спрямовані на кінцевий результат, що характеризує цивільно-правові (договірні) відносини, а були пов'язані із самим процесом праці, що є характерним для трудових функцій.

3. Доводи позивача, викладені у касаційній скарзі, що про неврахування судом апеляційної інстанції тієї обставини, що факт існування між позивачем та найманими особами саме цивільно-правових відносин підтверджується передачею відповідних відомостей про цих осіб до Державної фіскальної служби, колегія суддів відхиляє, оскільки зазначена обставина не впливає на правильність висновків судів попередніх інстанцій про існування між сторонами договорів саме трудових відносин.

4. Сам по собі факт відсутності судового рішення про визнання цивільно-правових правочинів недійсними не може бути безумовним доказом існування між зазначеними особами саме договірних цивільно-правових відносин.

5. Зі змісту цивільно-правових договорів, вбачається, що у них

- відсутні відомості про конкретні обсяги роботи, які є предметом укладених договорів (кінцевий результат);

- не визначено у який спосіб замовником видаються завдання на виконання робіт;

- відсутні конкретні строки виконання робіт;

- який саме конкретний результат роботи має передати виконавець замовнику;

- у досліджених договорах предметом є процес праці, який фізичні особи мають систематично виконувати, про що свідчить також щомісячне переукладання даних договорів.

Якщо ця стаття виявилась для Вас корисною, Ви можете подякувати мені - натисніть на слоника.

Автор новини: Гриб Віталій Вячеславович

Аналізуйте судовий акт: Трудовим договором регулюється процес організації трудової діяльності, а за цивільно-правовим - процес організації діяльності залишається поза його межами, метою договору є отримання певного результату (ВС КЦС, №420/2174/19 від 09.06.2021 р.)

 • 10171

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 10171

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст