Главная Блог ... Новости Цивільним особам дозволено використовувати зброю проти окупанта - закон 2114-IX Цивільним особам дозволено використовувати зброю п...

Цивільним особам дозволено використовувати зброю проти окупанта - закон 2114-IX

эксклюзив
Отключить рекламу
Цивільним особам дозволено використовувати зброю проти окупанта - закон 2114-IX - 475cd2b61c21ee1806d2461dc81d694a.jpg

Вже п’ятнадцятий день триває збройна агресія проти України з боку російського окупанта. Від їх віроломного нападу, і на беззбройних громадян, і на житлові квартали, лікарні, школи, пологові будинки та інші об’єкти цивільної інфраструктури страждають звичайні люди, в тому числі, жінки і діти.

Постійні порушення правил ведення війни, серйозні порушення міжнародного гуманітарного права з боку окупантів - вимагають активних дій та надання більших можливостей цивільним громадянам, в тому числі, з метою захисту ними своєї землі та своїх сімей. Тим більше, не можна не відмітити, як наші люди об’єднуються, захищають і всіляко допомагають у боротьбі з окупантами - українська нація непереможна.

Так, 7 березня 2022 року набрав чинності Закон України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”. Вказаний нормативно-правовий акт офіційно дозволив уперіод дії воєнного стану:

  • громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - цивільні особи) брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, у тому числі отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, встановлених Міністерством внутрішніх справ України (стаття 1);
  • громадяни України - брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, застосовуючи власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї (стаття 4).

Нагадаю, Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан строком на 30 діб.

Згадайте новину: Вже видають й будуть видавати зброю для захисту України всім бажаючим – Президент Зеленський

Цей закон розповсюджує свою дію і на тих осіб, які вже отримали вогнепальну зброю і боєприпаси до неї, незалежно від дати їх видачі - тобто і на тих, що отримали зброю з початку воєнного стану до набрання чинності цим законом.

Порядок застосування цивільними особами вогнепальної зброї прирівнюється до застосування зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Так, 10 жовтня 2018 року була затверджена Постанова Кабінету Міністрів України № 828 “Про затвердження Порядку застосування зброї і бойової техніки з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами Збройних Сил під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України”. Скоріш за все - оскільки офіційних роз’яснень деталей ще не було - саме відповідно до цих правил і прирівнюватиметься використання зброї цивільними особами.

Водночас, згідно пояснювальної записки до закону, отримання вогнепальної зброї та боєприпасів до неї повинно бути максимально простим та швидким. Порядок отримання вогнепальної зброї та боєприпасів до неї встановлюватиметься Міністерством внутрішніх справ України.

Зверніть увагу, що відповідно до статті 3 прийнятого закону, цивільні особи зобов’язані здати отриману ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів Національної поліції України не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні. За порушення вимоги, передбаченої цією статтею, цивільні особи несуть кримінальну відповідальність.

Згадайте новину: Що робити у разі радіаційної аварії – роз’яснення МОЗ

Насамкінець - треба зауважити, що вказаний нормативно-правовий акт, звільняє від відповідальності за використання зброї проти окупантів.

А саме, вказано - що цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України, якщо така зброя застосована на підставі та в порядку, визначених статтею 1 та статтею 4 цього закону - тобто в період дії воєнного стану, із використанням власної зброї (для громадян України - нагородної зброі, спортивної (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливської нарізної, гладкоствольної чи комбінованої зброї та бойових припасів), або виданої зброї - для всіх цивільних осіб.

Відповідні доповнення були внесені в Кримінальний кодекс України.

UPD: 09 березня 2022 року набрав чинності Наказ МВС "Про затвердження Порядку отримання вогнепальної зброї і боєприпасів цивільними особами, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав" від 07.03.2022 № 175. Вказаний акт передбачає подання цивільною особою заяви для видачі вогнепальної зброї і боєприпасів до неї до уповноваженого органу (установам забезпечення, головним управлінням Нацполіції) та отримання довідки про це.

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол.

  • 4050

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 4050

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    вот сначала запрет продажи алкоголя .потом пж за мародерство и следом раздаем оружие всем желающим ничего не смущает?

    17.03.2022 00:58

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст