Главная Блог ... Новости Спрощення у будівництві: скасовано реєстрацію декларації для більшості будівельних об’єктів Спрощення у будівництві: скасовано реєстрацію декл...

Спрощення у будівництві: скасовано реєстрацію декларації для більшості будівельних об’єктів

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 0

 • 4826

Отключить рекламу
Спрощення у будівництві: скасовано реєстрацію декларації для більшості будівельних об’єктів - tn1_sproshchennya_u_budivnitstvi_skasovano_reestratsiyu_deklaratsii_dlya_bilshosti_budivelnih_ob_ektiv_5cd2aeefd9a8b.jpg

Будівництво невеликих будівельних об’єктів (із незначним класом наслідків СС1), які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, можна здійснювати без реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Їх будівництво можна починати вже наступного дня після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

Відповідні зміни містяться у Законі № 1817-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності”, прийняття якого сприяло підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”.

Згадайте новину: Спрощення у будівництві: зареєструвати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації можна буде он-лайн за 1 день

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе..

“Закон 1817, який був розроблений за активної участі Мінрегіону, скасував необхідність реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, за якими раніше будувалися об’єкти І-ІІ категорій складності. Зараз відповідно до нової класифікації це об’єкти із незначними класами наслідків. Наприклад, приватний будинок, невеликі об’єкти промисловості, громадського призначення тощо. Сьогодні вони складають понад 80% від загальної кількості забудови в Україні і починати їх будівництво можна на наступний день після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Це значно спростило оформлення дозвільної документації на будівництво і сприяло покращенню позиції України у минулорічному рейтингу Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”, — сказав він.

Згадайте новину: Мінрегіон спрощує процедуру отримання будівельного паспорта на садибну забудову

Зараз Україна — одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. За показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку.

Парцхаладзе підкреслив, що наразі Мінрегіон продовжує дерегуляцію будівельної галузі для спрощення ведення діяльності та подальшого просування України у Doing Business за будівельним компонентом. Зокрема, нещодавно набрала чинності постанова КМУ №367 “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності”, якою вводиться єдиний та прозорий порядок присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва, спрощується реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації та багато інших важливих змін.

Також заступник Міністра відмітив необхідність повної відміни пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, яка сьогодні довела свою неефективність і породжує корупційні прояви.

Згадайте новину: Для реалізації проектів будівництва тепер не потрібно окремо отримувати технічні умови у Державній службі із надзвичайних ситуацій (ДСНС)

Довідково:

Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Джерело: Мінрегіон

 • 4826

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 4826

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст