16.09.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Сотні трильйонів. В Україні оцінили вартість сільгоспземель

За найменшим розрахунками, вартість українських сільгоспземель становить понад 860 трлн гривень.

Про це повідомили в Союзі українських підприємців (СУП).

"За найменшими підрахунками, за середньої вартості сільгоспземлі – 30 тис. гривень ($1,1 тис.) за 1 га, розпайовані землі вартують 860 трлн гривень. Показовим є те, що Україна залишилася чи не єдиною країною в Європі (окрім Білорусії), де відсутній ринок земель сільськогосподарського призначення, у той час, як у країнах Європи її вартість сягає від $2-3 тис. до $60 тис.", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що на сьогоднішній день заборонено обіг 96% (41 млн га) землі сільськогосподарського призначення, 68% (28,7 млн га) з яких – земельні паї, які перебувають у приватній власності майже семи мільйонів громадян.

Згадайте новину: Земельна реформа: комусь вигідно, а хтось стражає

У СУП нагадали, що "заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий "мораторій", було запроваджено ще у 2001 році як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. Через 15 років мораторій досі діє".

Нагадаємо, що в Миагрополитики, незважаючи на вимоги МВФ дозволити продаж, запропонували купувати право оренди землі на певний період.

Раніше повідомлялося, що як альтернатива продажу землі виникла ідея емфітевзису (право володіння і користування чужою землею з обов'язком вносити орендну плату на користь власника).

Джерело: Бізнес

Згадайте новину: Україна може отримати від реалізації землі близько 100 мільярдів доларів

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення