Главная Блог ... Новости Скільки часу внутрішньо переміщені особи можуть отримувати допомогу від держави Скільки часу внутрішньо переміщені особи можуть от...

Скільки часу внутрішньо переміщені особи можуть отримувати допомогу від держави

Отключить рекламу
Скільки часу внутрішньо переміщені особи можуть отримувати допомогу від держави - 45ef97a4090e2c3959b832f69f495a13.jpg

Хто такі внутрішньо переміщені особи?

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) – це люди, які залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки, але не перетнули міжнародний кордон, а залишились на території рідної країни. ВПО перебувають під законним захистом свого уряду. Вони зберігають усі права та захист згідно з міжнародним законодавством з прав людини.

На яку правову допомогу можуть розраховувати внутрішньо переміщені особи?

Відповідно до ЗУ “Про безоплатну правову допомогу”, внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру.

Громадяни України, що звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, мають право на представництво інтересів з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік ВПО.

Згадайте новину: Як переселенцям стати на облік для отримання допомоги від держави - роз'яснення Мін'юсту

Хто має право на отримання довідки внутрішньо переміщеної особи?

На отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204 “Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми “єПідтримка”.

З 13 березня 2022 року внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО (постанова КМУ № 269).

За довідкою про взяття на облік, ВПО може звернутись не лише до органів соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, а й до уповноваженої особи громади, ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через Портал Дія.

Уповноважена особа територіальної громади/ЦНАПу після реєстрації заяви формує електронну справу з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики для включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Згадайте новину: Як отримати грошову допомогу та Довідку внутрішньо - переміщенної особи (ВПО)?

Допомога на проживання внутрішньо переміщених осіб

Постановою КМУ від 20 березня 2022 р.№ 332 затверджено Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Зазначена допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та що визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204.

Облік внутрішньо переміщених осіб ведеться відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” .

  • Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень; для інших осіб — 2 000 гривень.

Як подати заяву для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи?

Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа заповнює заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (далі — Портал Дія).

Згадайте новину: Українці можуть подати заявку про пошкоджене майно в "Дії": інструкція

У заяві зазначається:

✓прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) заявника;
✓реєстраційний номер облікової картки платника податків;
✓дата народження;
✓відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, звідки перемістилася особа;
✓адреса місця, куди перемістилася особа, та контактний номер телефону;
✓номер поточного рахунка із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги “єПідтримка” або номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги;
✓наявність статусу особи з інвалідністю;
✓відомості про неповнолітніх дітей, які перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою (Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків).
Заява вважається поданою в разі заповнення особою всіх полів форми.

Заява про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам може бути також подана до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Неповнолітня дитина має право самостійно звернутися за призначенням допомоги.
Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.

Для подання заяви з використанням мобільного додатку Порталу Дія внутрішньо переміщеній особі необхідно встановити мобільний додаток Порталу Дія на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка, підключений до Інтернету, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначного встановлення особи. (Перевірка відомостей, зазначених внутрішньо переміщеною особою в заяві, проводиться під час формування та подання заяви засобами Порталу Дія).

Список внутрішньо переміщених осіб, які звернулися щодо виплати допомоги на проживання формується Мінцифри на підставі поданих заяв після перевірки інформації та надається державному підприємству “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики” один раз на день не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після дня подання заяви внутрішньо переміщеною особою.

Державне підприємство “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики” на підставі списків, отриманих від Мінцифри, включає інформацію про внутрішньо переміщених осіб, які подали заяву для виплати допомоги, до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та щомісяця до 2, 12 і 22 числа формує Реєстри внутрішньо переміщених осіб, які звернулися щодо виплати допомоги на проживання через АТ “Ощадбанк” на банківський рахунок (за стандартом IBAN) у банку, в якому відкрито рахунок одержувача.

Реєстр внутрішньо переміщених осіб, які звернулися щодо виплати допомоги на проживання, подається Мінсоцполітики з накладеною кваліфікованою електронною печаткою за допомогою програмно-технічних засобів Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України для подальшої передачі АТ “Ощадбанк”.

Контакти осіб, які здійснюють прийом документів для надання роз’яснень з питань державної соціальної підтримки (соціальні допомоги, житлові субсидії, пільги)та видачі довідки ВПО у Вінницькій області

ВІННИЦЬКИЙ РАЙОН
Вінницька міська громада
УСЗН (Лівобережне)
Шабельнікова Юлія Миколаївна
0975144584
Лукіянчук Олена Сергіївна
0671357828
Матвійчук Ольга Миколаївна
0963 357289
Заремблюк Ганна Михайлівна
0974814617
Святенко Ольга Вікторівна
0974118862
УСЗН (Правобережне)
Мізюк Лариса Михайлівна
0975874869
Каричківська Оксана Віталіївна
0974398234
Ковалишена Марія Олександрівна
0981760724
Гаврилюк Юлія Володимирівна
0633064747
Опалінський Віктор Вячеславович
0930644754

Більше контактів координаторів за посиланням: https://www.facebook.com/vin.nssu.ua/posts/156229180136752

Джерело: Юридичну консультацію підготувала фахівчиня

Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Вікторія Чорба

  • 4410

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 4410

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст