19.09.2014    Просмотров:  389
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Шотландія залишається у складі Сполученого Королівства: результати референдуму

Шотландія залишається у складі Сполученого Королівства: результати референдуму - shotlandiya_zalishaetsya_u_skladi_spoluchenogo_korolivstva_rezultati_referendumu_541c7708d111e.jpg

18 вересня 2014 року у Шотландії відбувався референдум попередні результати якого стали відомі на наступний день, тобто на сьогодні. Питання референдуму було сформульовано наступним чином: «Чи згодні Ви з тим, що Шотландія стане незалежною державою?».

55, 5% голосуючих  підтримали збереження Великої Британії, відповідно 45, 5% проголосували за незалежність Шотландії. Слід додати, що найбільшому шотландському місті Глазго за незалежність проголосувало більше половини голосуючих – 53, 5 %. Явка учасників референдуму - 87%, тобто надзвичайно висока, як для європейської країни. Всього у референдумі прийняло участь 4,3 мільйона чоловік. Результати голосування збігаються із даними екзіт – полів, залишилось чекати офіційних заяв з приводу результатів референдуму лідерів інших держав, в першу чергу європейських.

Важливим з правової точки зору моментом в події, що відбулася, є дозвіл уряду Великої Британії на проведення референдуму про незалежність Шотландії та законодавче регламентування проведення референдумів, прийняте центральною владою.

Ми можемо порівняти підстави, способи проведення, явку та підрахунок результатів на референдумі у Шотландії з так званим «референдумом» у Криму, який створив начебто правові підстави для анексії Криму Російською Федерацією. Трагічно для України, але нічого спільного у цих двох подіях ми звичайно не знайдемо. Очевидно, що референдум у Шотландії - це зразок прямого прояву демократії та цивілізаційне європейське досягнення, а псевдо референдум у Криму – це захоплення Росією території сусіда внаслідок провальної багаторічної політики української влади по відношенню до своєї автономії.

В Європі на черзі референдум у Каталонії, будемо спостерігати чи вдасться Іспанії запевнити каталонців залишитись у складі королівства.

Юридично Англію та Шотландію об’єднує Acts of Union - Акт про Унію (або Акт про Союз), ухвалений парламентами Англії та Шотландії у 1706 та 1707 роках, яким створено державу під назвою Сполучене Королівство Великої Британії. Із приєднанням Північної Ірландії офіційна назва держави стала Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

Населення Шотландії 5,3 мільйони чоловік, площа 78 772 кв. км, до акваторії Шотландії належить велика частина Північного моря, що містить найбільші запаси нафти у Європейському Союзі, проте треба вкласти ще великі кошти та застосувати нові технології, щоб ці запаси використовувати в повному обсязі.

Згадайте новину: Королівство Іспанія може втратити Автономну область Каталонія?

 

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: