09.09.2014    Переглядів:  399
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Королівство Іспанія може втратити Автономну область Каталонія?

Королівство Іспанія може втратити Автономну область Каталонія? - korolivstvo_ispaniya_moge_vtratiti_avtonomnu_oblast_kataloniya_540edde6290d8.jpg

Трагічний досвід України у кримському питанні дає можливість краще зрозуміти всю негативність сепаратних тенденцій у Європі в цьому випадку в Іспанії.

Питання відділення Каталонії від Королівства Іспанії не нове і має глибоку історію, проте сьогодні цей процес став найбільш загрозливим для діючого уряду Іспанії, адже використати силу, як це завжди відбувалось у Середньовіччі для демократичної європейської країни є неприпустимим.

18 червня 2006 року на всенародному референдумі у Каталонії було ухвалено Статут Автономної області Каталонія, відповідно до положень якого Каталонія «є національною реальністю у складі іспанської держави», а каталонці – «окремою нацією». Статут передбачає широкі повноваження уряду Каталонії в усіх базових сферах та запроваджує принцип договірних зобов’язань у відносинах з урядом Іспанії. 24 січня 2013 року парламент Каталонії (Національна асамблея)  прийняв декларацію про суверенітет. Планується, що парламент автономії незабаром прийме «Закон про опитування (референдуми), який буде регламентувати проведення референдумів з будь-яких питань на території Каталонії незалежно від позиції державної влади Іспанії з цього приводу.  

З іншого боку Конституція Іспанії не передбачає проведень референдумів на території Каталонії, які б суперечили територіальній цілісності Королівства Іспанії без погоджень Мадриду.

Так чи інакше референдум про незалежность Каталонії діючим урядом Каталонії заплановано провести 9 листопада 2014 року. Парламент Каталонії також вже визначив орієнтовну дату проголошення незалежності від Іспанії – 24 квітня 2015 року, при цьому каталонці наполягають на цій даті незалежно від того, чи відбудеться референдум 9 листопада 2014 року або ні.

Проведення референдуму вже заборонено рішенням Генеральних кортесів від 13 квітня 2014 року. Керівники уряду Іспанії називають референдум «нелегітимною всенародною консультацією», яка суперечить Конституції Іспанії, а її результати в будь-якому випадку будуть анульовані Конституційним Судом Іспанії.

На щастя між керівниками уряду Іспанії та керівниками уряду Каталонії поки що відбувається діалог, направлений в першу чергу на цивілізоване вирішення конфлікту. Ініціатори проведення референдуму про незалежність автономії не впевнені у перемозі на референдумі 9 листопада, тому можливо у політичному плані шукають підстави для перенесення дати референдуму.  Проте каталонці наполягають на нормативному врегулюванні процедури проведення референдумів у Каталонії взагалі.

За оцінками соціологічних досліджень у Каталонії виступають за незалежність 55, 6 % проживаючих мешканців, переважна більшість серед яких вважає, що після відокремлення від Іспанії рівень їх життя у складі підвищиться. (22%  мешканців серед опитаних вважать, що знизиться). При такій соціології у демократичній країні все може змінитися за тиждень.

Слід додати, що населення Каталонії складає 7, 5 млн. чоловік, площа 32 111 кв. км., столиця – Барселона, тому Королівству Іспанія є що втрачати.

Згадайте новину: Хуан Карлос де Бурбон король Испании продолжил парад отречений монархов от престолов в Европе в XXI веке.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: