23.01.2018    Просмотров:  182
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

СЕРГІЙ ТІХОНОВ: ПОЛІЦІЯ РОЗКРИВАЄ ДЕВ'ЯТЬ З ДЕСЯТИ УМИСНИХ ВБИВСТВ (ФОТО, ІНФОГРАФІКА)

Такий результат є найкращим за останні п’ять років. Про це начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції повідомив сьогодні, 23 січня, аналізуючи роботу поліції з попередження та розкриття тяжких і особливо тяжких злочинів проти життя і здоров’я людини.

За словами Сергія Тіхонова, у 2017 році Нацполіція розкрила 1389 умисних вбивств, у відсотковому співвідношенні цей результат становить 89,8 %. Цей результат є найвищим у порівнянні з багатьма країнами Європою і світу, де рівень розкриття вбивств набагато нижчий.

«Я ж вважаю, що саме розкриття вбивств ‑ це, в першу чергу, індикатор роботи карного розшуку. За цим показником можна зробити висновки, як працюють оперативні служби. Але ми дивимось й на те, як громадяни сприймають нашу роботу. На жаль, найчастіше суспільна думка формується, виходячи з розслідувань декількох резонансних злочинів. При цьому майже 90 відсотків розкритих вбивств ‑ мало кого цікавлять», ‑ зазначив керівник департаменту.

 Сергій Тіхонов зазначив, що над розкриттям умисних вбивств працюються всі служби, починаючи від патрульної поліції, яка перша приїжджає за викликом, слідчо-оперативної групи, дільничного, оперативного співробітника і закінчуючи слідчим.

«Це ретельна, кропітка робота. Всі побутові вбивства ‑ не «на слуху», але вони розкриваються. Йде щоденна робота карного розшуку, про яку мало хто знає», ‑ зазначив начальник підрозділу.

Він наголосив, що всі зусилля правоохоронців спрямовані як на розкриття вже вчинених злочинів, так і на їх попередження у майбутньому ‑ завдяки аналізу інформації, виявленню та ліквідації відповідних чинників. З цією метою в Нацполіції використовують іноземних досвід. Зокрема, у 2017 році створені нові підрозділи: кримінального аналізу та підрозділ детективів.

«Ми запустили оперативно-розшукову діяльність заново. Відбулися системні зміни в структурі і підходах в роботі. Також на перше місце вийшов підбір кадрів», ‑ зазначив Сергій Тіхонов.

За його словами, війна наклала свій відбиток на криміногенну ситуацію в країні. На теперішній час досить багато зброї на руках, що позначається на вчиненні злочинів, в тому числі і побутових. Серед каналів надходження зброї і боєприпасів на мирну територію ‑ привезення їх як «сувенірів на згадку» із зони проведення АТО.

Правоохоронці працюють над виявленням та вилученням небезпечних предметів. Тенденція на зменшення таких злочинів свідчить про результати роботи. У 2017 році поліція зареєструвала 204 факти умисних убивств і замахів, учинених з використанням вогнепальної зброї та вибухових речовин (у 2016 році таких фактів було 286). Серед зареєстрованих фактів, над розкриттям яких працюють оперативники – 39 вбивств на замовлення, 2024 факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень і 596 ‑ тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками.

Підбиваючи підсумки роботи у 2017 році, керівник департаменту карного розшуку зазначив, що відзначається тенденція до зниження кількості тяжких та особливо тяжких злочинів стосовно людини. Так, кількість умисних вбивств зменшилась на 10 відсотків. Крім того, на 12 % зафіксовано менше фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, на 8 % ‑ менше випадків заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, на 25 відсотків зменшилася кількість зґвалтувань при 94 % їх розкриття.

Натомість суттєво зросло розкриття всіх видів злочинів проти життя і здоров’я особи. І це найвищій показник за останні п’ять років.

Джерело: Департамент комунікації

Національної поліції України

2
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: