Главная Блог ... Новости Розмитнення авто при військовому стані - ЗУ №2142–IX Розмитнення авто при військовому стані - ЗУ №2142–...

Розмитнення авто при військовому стані - ЗУ №2142–IX

эксклюзив
Отключить рекламу
Розмитнення авто при військовому стані - ЗУ №2142–IX - d2bfbc3546d410f3eb2e0af5fbefe54b.png

Розмитнення транспортних засобів відбувається по новому у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» №2142–IX від 24.03.2022 в народі прозваним «нульове розмитнення авто».

Зміни в законодавстві

25 березня 2022 законопроект №7190 був направлений для підпису Президенту України, лише 5 квітня він був підписаний та опублікований в газеті Верховної Ради України «Голос України», після чого він набрав своєї сили. Даний закон торкнувся багатьох сфер оподаткування, але найцікавіша це ввезення автомобілів за новими правилами.

З 1 квітня 2022 року фізичні та юридичні особи можуть возити: легкові автомобілі; кузова до автомобілів; мотоцикли; мікроавтобуси та автобуси; вантажівки на час дії військового стану не сплачуючи наступні платежі:

  • ввізне мито (10%);
  • акцизний податок (розраховували за формулою - пп. 215.3.5-1 Податкового кодексу України);
  • податок на додану вартість (20 %).

У зв’язку зі зменшенням платежів ціна на завезенні автомобілі зменшиться. Але є негативний показник в тому, що держава за цього не отримає митні податки за таку операцію.

Дані зміни діють, лише на час воєнного стану і після його закінчення чи припинення будуть скасовані. Також податкові знижки не застосовуються до транспортних засобів ввезених з країни-окупанта або з території офіційно визнаними окупованими.

Згадайте новину: Скасовано податки на ввезення авто на період воєнного стану

Користування пригнаним автомобілем

Для того, щоб користуватися пригнаним автомобілем потрібно буде сплатити лише пенсійний збір в розмірі від 3 до 5 % в залежності від вартості автомобіля, котрий ви придбали чи отримали за відповідним договором за кордоном.

Розмір пенсійного збору буде дорівнювати 3% якщо вартість транспортного засобу не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО). Тобто сума ввезеного автомобіля з 1 січня по 1 липня 2022 рому має бути нижчою або дорівнювати 409 365 грн. Якщо ви ввозите автомобіль з 1 липня по 1 грудня вартість повинна бути не вище 429 000 грн. Коли будете приганяти автомобіль з 1 грудня 2022 по 1 січня 2023 року вартість транспортного засобу має не перевищувати 442 860 грн.

4% пенсійного збору буде, коли ваш автомобіль не перевищує 165 ПМПО, але не перевищує 290 розмірів ПМПО. Тобто сума ввезеного автомобіля з 1 січня по 1 липня 2022 рому має бути вищою 409 365 грн., але не перевищувати 719 490 грн.. Якщо ви ввозите автомобіль з 1 липня по 1 грудня вартість повинна бути вище 429 000 грн., але не бути вище 754 000 грн. Коли будете приганяти автомобіль з 1 грудня 2022 по 1 січня 2023 року вартість транспортного засобу має бути вище 442 860 грн., але не вище 778 360 грн.

5% застосовується до транспортних засобів, котрі по своїй вартості перевищують 290 розмірів ПМПО. Тобто сума ввезеного автомобіля з 1 січня по 1 липня 2022 рому має бути вищою 719 490 грн. Якщо ви ввозите автомобіль з 1 липня по 1 грудня вартість повинна бути вище 754 000 грн. Коли будете приганяти автомобіль з 1 грудня 2022 по 1 січня 2023 року вартість транспортного засобу має бути вище 778 360 грн.

Також вам потрібно буде отримати сертифікат відповідності еконормам, якщо він не вказаний в технічному паспорті авто. В середньому даний документ коштує від 1400 до 1500 грн.

Якщо ви хочете отримувати новини про зміну законодавства швидше рекомендую вам підписатися на телеграм канал за посиланням: https://t.me/adcotatvasiliev

Для того, щоб зареєструвати пригнаний автомобіль на себе вам прийдеться також витратися на послугу реєстрації, бланк свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки. Щоб здійснити реєстрацію вам знадобляться такі документи, як:

  • декларація про відповідність еконормам;
  • митна декларація на машину;
  • акт митного огляду, отриманий під час перетину кордону;
  • техпаспорт;
  • договір купівлі-продажу автомобіля (чи інший договір на підставі якого ви отримали транспортний засіб у свою власність).

Користуйтеся консультацією: 4 умови вилучення авто для воєнних потреб

Придбання автомобіля за кордону

Виїхати за кордон для того, щоб придбати автомобіль є проблематично оскільки більшості чоловікам від 18 до 60 років заборонено перетинати кордон України. Винятки стосуються багатодітних батьків та одиноких чоловіків з неповнолітніми дітьми. Тому зараз лише жінки можуть безперешкодно виїхати за кордон, щоб придбати транспортний засіб. Існує зараз 2 шляхи придбання автомобілів за кордону:

1 спосіб: надати нотаріальну довіреність особі, котра може виїхати за кордон при воєнному стані для придбання автомобіль на користь вас та привести його на територію України.

2 спосіб: звернутися до спеціалізованої компанії, котра займається ввезенням автомобілів на територію України та отримати від них послугу, щодо придбання автомобіля, котрий вас цікавить на умовах визначеному в договорі між вами та цією компанією.

Найактуальніші запитання

Запитання: чи потрібно буде платити митні податки після завершення воєнного стану за ввезенні автомобілі на територію України?

Відповідь: за ввезенні транспорті засоби під час воєнного стану не потрібно буде сплачувати податок, оскільки в Законі України №2142–IX від 24.03.2022 не передбачено жодних платежів після завершення воєнного стану та також закони не мають зворотної дії в часі відповідно до ст.58 Конституції України не потрібно буде сплачувати жодних платежів.

Запитання: чи можете ви проаналізувати договір з компанією, що надає послуги щодо ввезення автомобілів на територію України?

Відповідь: так ви можете звернутися за даною послугою до мене за номерами телефону: 0952353110 чи 0964766666 або написавши особисте повідомлення до телеграму за посиланням: https://t.me/vasiliev_advocat

Запитання: де знайти нотаріуса, який зможе видати довіреність на купівлю транспортного засобу?

Відповідь: у зв’язку з воєнним станом багато нотаріусів не працює, тому для того щоб отримати нотаріальну довіреність вам потрібно звернутися до одно з нотаріусів, котрий знаходить у цьому реєстрі за посиланням: https://notar.npu.ua/?fbclid=IwAR1DLX2Ihuo-K1b2c5VOxTsaXmuf_Un4lsvXTQIGqIxvPVTsu1QGMkvHvgY

Запитання: нотаріус видає довіреність на звичайному аркуші А4 чи є вона законною на вчинення відповідних дій?

Відповідь: так, але довіреність має містити: зображення Державного Герба України, прізвище, власне імʼя, по-батькові (за наявності), найменування державної нотаріальної контори (для державного нотаріуса), номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, адреса робочого місця, номер телефону, адреса електронної пошти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 209 "Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164". Якщо ви хочете бути в курсі юридичних новин та механізмів, котрі працюють рекомендую перейти на мій телеграм канал за посиланням:https://t.me/adcotatvasiliev

Якщо у вас залишилися запитання ви їх можете задати в коментарях та не забудьте поділитися даною статтею зі знайомими думаю вона їм також буде корисна.

Автори новини: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Любий Ігор Анатолійович

  • 10011

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 10011

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст