Главная Блог ... Новости Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-1 від 14 червня 2022 Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-...

Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-1 від 14 червня 2022

эксклюзив
Отключить рекламу
Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-1 від 14 червня 2022 - 86194256cc778bef4383f0aa83679273.png

Зареєстрований Верховною Радою законопроект передбачає наступні «плюшки» для банківських кредитних боржників:

1. ЗАМОРОЖЕННЯ КРЕДИТУ

У період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після дня його припинення або скасування, позичальник може звернутися до банку й оформити призупинення сплати за кредитом, який забезпечений нерухомим майном або автомобілем.

Така схема «заморожування» кредиту є схожою на модель кредитних канікул, коли можна нічого не платити за кредитом під час війни, протягом якої кредит фактично перетворюється на безпроцентний.

2. «ПРОЩЕННЯ» КРЕДИТУ

У даному випадку позичальнику взагалі нічого не доведеться повертати банку.

Згідно з проектом, банк упродовж 10 днів повинен опрацювати подану заявку боржника і простити весь борг. Одночасно із анулюванням кредиту до банку перейде право на отримання компенсації від держави.

При цьому, частина 2 пункту 2 підпункту 14 проекту вказує на обов’язок боржника відновити платежі за кредитом у момент, як тільки той отримає від держави компенсацію за пошкоджене чи знищене майно.

РИЗИКИ:

Для банків не вказано ні способів, ні джерел подальшої компенсації збитків державою. Отже, залишається питання як банки зможуть отримати компенсацію, оскільки усі «заморожені» та «прощені» кредити будуть на плечах кредитора, і ніякої вигоди банки не матимуть. І як наслідок розтягування та ускладнення процесу для постраждалих, не визнання збитків тощо. Не виключно, що такі обставини можуть спровокувати судові суперечки між банками та позичальниками.

Також може бути розглянуто наступний варіант: до 10% втрат компенсувати позичальнику грошима, а 90% суми – спеціальними облігаціями внутрішніх державних позик різної строковості, якими позичальник зможе погасити кредит.

Отже, банки тоді матимуть інструмент, який зможуть продати на вторинному ринку. Облігації можуть видаватись власникам зруйнованого майна на суму в межах вартості майна. Це зможе стати новим предметом забезпечення за кредитом і бути джерелом погашення кредитної заборгованості.

ПИТАННЯ В ТЕМУ:

Питання-1: Коли очікувати ухвалення законопроекту?

Відповідь: як правило ухвалення займає 2-8 тижнів.

Питання-2: Як самостійно контролювати хід ухвалення?

Відповідь: самостійно можна контролювати на сайті Верховної Ради України за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39793

Питання-3: Що буде, якщо не ухвалять і що тоді робити боржникам?

Відповідь: при не ухваленні все залишиться як є. Напрямків для дій у боржників декілька, багато залежить від фактичної ситуації, майнового стану, розміру боргу та строку його виникнення, наявності майна у боржника та бажання погасити борг і інше.

Питання-4: Де ще можливо отримувати актуальні новини та поради по кредитній темі?

Відповідь: вказані новини та поради можливо отримувати підписавшись канали автора даної статті ютуб: https://youtu.be/kpBBtheQHS8 телеграм: https://t.me/creditvasilievpavel

Автор новини: Адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Коваль Софія

  • 3328

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3328

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст