Головна Блог ... Новини Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-1 від 14 червня 2022 Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-...

Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-1 від 14 червня 2022

эксклюзив
Відключити рекламу
Прощення банківських кредитів. Законопроект №7441-1 від 14 червня 2022 - 86194256cc778bef4383f0aa83679273.png

Зареєстрований Верховною Радою законопроект передбачає наступні «плюшки» для банківських кредитних боржників:

1. ЗАМОРОЖЕННЯ КРЕДИТУ

У період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після дня його припинення або скасування, позичальник може звернутися до банку й оформити призупинення сплати за кредитом, який забезпечений нерухомим майном або автомобілем.

Така схема «заморожування» кредиту є схожою на модель кредитних канікул, коли можна нічого не платити за кредитом під час війни, протягом якої кредит фактично перетворюється на безпроцентний.

2. «ПРОЩЕННЯ» КРЕДИТУ

У даному випадку позичальнику взагалі нічого не доведеться повертати банку.

Згідно з проектом, банк упродовж 10 днів повинен опрацювати подану заявку боржника і простити весь борг. Одночасно із анулюванням кредиту до банку перейде право на отримання компенсації від держави.

При цьому, частина 2 пункту 2 підпункту 14 проекту вказує на обов’язок боржника відновити платежі за кредитом у момент, як тільки той отримає від держави компенсацію за пошкоджене чи знищене майно.

РИЗИКИ:

Для банків не вказано ні способів, ні джерел подальшої компенсації збитків державою. Отже, залишається питання як банки зможуть отримати компенсацію, оскільки усі «заморожені» та «прощені» кредити будуть на плечах кредитора, і ніякої вигоди банки не матимуть. І як наслідок розтягування та ускладнення процесу для постраждалих, не визнання збитків тощо. Не виключно, що такі обставини можуть спровокувати судові суперечки між банками та позичальниками.

Також може бути розглянуто наступний варіант: до 10% втрат компенсувати позичальнику грошима, а 90% суми – спеціальними облігаціями внутрішніх державних позик різної строковості, якими позичальник зможе погасити кредит.

Отже, банки тоді матимуть інструмент, який зможуть продати на вторинному ринку. Облігації можуть видаватись власникам зруйнованого майна на суму в межах вартості майна. Це зможе стати новим предметом забезпечення за кредитом і бути джерелом погашення кредитної заборгованості.

ПИТАННЯ В ТЕМУ:

Питання-1: Коли очікувати ухвалення законопроекту?

Відповідь: як правило ухвалення займає 2-8 тижнів.

Питання-2: Як самостійно контролювати хід ухвалення?

Відповідь: самостійно можна контролювати на сайті Верховної Ради України за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39793

Питання-3: Що буде, якщо не ухвалять і що тоді робити боржникам?

Відповідь: при не ухваленні все залишиться як є. Напрямків для дій у боржників декілька, багато залежить від фактичної ситуації, майнового стану, розміру боргу та строку його виникнення, наявності майна у боржника та бажання погасити борг і інше.

Питання-4: Де ще можливо отримувати актуальні новини та поради по кредитній темі?

Відповідь: вказані новини та поради можливо отримувати підписавшись канали автора даної статті ютуб: https://youtu.be/kpBBtheQHS8 телеграм: https://t.me/creditvasilievpavel

Автор новини: Адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Коваль Софія

  • 3258

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3258

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст