18.11.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Прецедент: Прокуратура у суді зобов’язала підприємця знести «гараж»-самобуд в 9 поверхів

Прокуратура Жовтневого району м. Харкова розпочала кримінальне провадження за фактом самобуду на самозайнятій землі (ч.3 ст.197-1 КК України).

Як повідомив прокурор району Владислав Грюк, до прокуратури надійшла інформація про незаконне зведення 9-поверхового будинку в одному із харківських дворів.

Під час обшуку в офісі забудовника вилучені документи щодо споруди.

«За попередніми даними, вказана ділянка була надана під будівництво гаражу. Чому замість нього з’явилася багатоповерхівка? Хто дав дозвіл  на підключення її до міських комунікацій? І чи існує взагалі дозвіл на капітальне будівництво? На ці питання мають відповісти слідчі», - розповів В. Грюк.

Згадайте новину: Перший прецедент: самобуд у центрі Києва знесли за допомогою трактора

Крім того, встановлюється дотримання вимог безпеки праці на будмайданчику, де нелегально працювали люди без будівельної спеціальності.

Господарський суд області повністю задовольнив позов прокурора, визнавши незаконним зведення 9-поверхового будинку на вул. Полтавський шлях, та зобов’язав власника самобуду привести будівлю у попередній стан шляхом знесення самочинно зведених поверхів.

Згадайте новину: У Києві за кошти міста хочуть зносити самовільно збудовані паркінги на околицях, а у історичному центрі будинків – монстрів не бачать!

Як повідомив заступник прокурора Харківської області Олег Мельник, у судовому засіданні доведено, що підприємець незаконно, без будь-якої дозвільної документації, звів на місці гаражу багатоповерхівку.

За висновком судової будівельно-технічної експертизи, самобуд не відповідає жодним вимогам архітектурно-будівельних, протипожежних, санітарних та технічних норм. Більше того, через незадовільний технічний стан будівля є небезпечною, як для людей, так і споруд, розташованих поруч.

Нагадаємо, навесні минулого року до прокуратури надійшла інформація про незаконне зведення 9-поверхового будинку в одному із дворів у центрі Харкова.

Згадайте новину:  Будинок Сікорського у Києві повернуто громаді за рішенням суду 

«Встановлено, що на місці одноповерхового цегляного гаражу підприємець звів кількаповерхову нежитлову будівлю та узаконив її. Пізніше, не маючи будь-яких дозвільних документів на виконання будівельних робіт та проектної документації, він добудував «гараж» до 9-ти поверхів. Більше того, самобуд зведений без врахування потужностей міських інженерних комунікацій - водопроводу, електромереж тощо», - розповів О. Мельник.

У зв’язку з цим прокуратура направила до суду позов з вимогою привести будівлю у попередній стан.

Крім того, за фактом самочинного будівництва на самозахопленій землі восени минулого року Харківська місцева прокуратура № 2 розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.197-1 КК України, триває досудове розслідування.

Джерело: прокуратура Харківської області

Користуйтесь консультацією: 7 найбільш популярних способів «кинути» інвесторів у нерухомість

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення