01.07.2014    Просмотров:  342
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Проєвропейська влада: коли будуть відновлені порушені права судді Олександра Волкова?

Проєвропейська влада: коли будуть відновлені порушені права судді Олександра Волкова? - proevropeyska_vlada_koli_budut_vidnovleni_porusheni_prava_suddi_oleksandra_volkova_53b31486806f7.jpg

Історія судді Верховного суду України О. Волкова не має аналогів в новітній історії судової влади в Україні. Це єдиний суддя ВСУ, який був звільнений з посади на підставі подання Вищої ради юстиції Верховною Радою України. Це єдиний суддя ВСУ, який оскаржив рішення ВРУ про своє звільнення у Вищий адміністративний суд України і там «програв» справу. Це єдиний суддя ВСУ, який оскаржив відмовне рішення ВАСУ у Європейський суд із прав людини і там виграв справу. Нарешті - це єдиний суддя в Україні, який своєю законною вимогою у поновленні на посади судді ВСУ ставить в незручне становище  всю нову проєвропейську владу в Україні, в першу чергу перед самою Радою Європи.  

Європейський суд із прав людини у справі № 21722/11 «Олександр Волков проти України» ухвалив рішення від 9 січня 2013р. (стало остаточним 27 травня 2013р.), яким  встановив незаконність звільнення  О. Волкова  з  посади судді ВСУ, внаслідок порушення Україною ст. 6 та ст. 8 Європейської конвенції із прав людини, зобов’язав виплатити 12 тис. євро компенсації витрат, 6 тис. євро компенсації моральних збитків та головне і найцікавіше – зобов’язав Україну поновити О. Волкова на посаді судді Верховного Суду України.  

Сьогодні Верховна Рада України не підтримала Постанову «Про виконання Україною пункту 9 рішення Європейського суду з прав людини у справі          № 21722/11 «Олександр Волков проти України» від 9 січня 2013р. На жаль лише 137 народних депутатів висловились «за» цю постанову. Хоча за логікою безповоротної інтеграції в ЄС та встановленням  нової проєвропейської влади, такого змісту постанови ВРУ повинна приймати автоматично 400-ми голосами і більше. 25 лютого 2014р.  ВРУ вже намагалась виконати рішення ЄСПЛ  у справі № 21722/11 і тоді кількість голосів «за» була більше (207 голосів).

Поки що невідомо, коли ВРУ відновить порушенні права судді О. Волкова і , взагалі, яким чином вона це зробить, і це при тому, що з моменту  ухвалення рішення ЄСПЛ у справі № 21722/11 минуло вже більше року.

В цьому повідомленні ми не аналізуємо діяльність судді О. Волкова на посаді судді ВСУ, зокрема обґрунтованість причин та  дотримання процедури при його звільненні. Проте, якщо ми вже підписали Угоду про асоціацію з ЕС, всі рішення ЕСПЛ треба виконувати так швидко і правильно, щоб в нікого не виникало сумнівів у європейському образі мисленні керівників держави.

 Справу "Олександр Волков проти України"  пропонуємо обговорити за цим посиланням:

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: