Главная Блог ... Новости Продаж землі за борги під час виконавчого провадження спрощено - Постанова № 1013 Продаж землі за борги під час виконавчого провадж...

Продаж землі за борги під час виконавчого провадження спрощено - Постанова № 1013

Отключить рекламу
Продаж землі за борги під час виконавчого провадження спрощено - Постанова № 1013 - tn1_0_42881000_1633092446_6157035e68b67.png

Чинна норма ч.4 ст. 135 ЗКУ передбачає, що звернення стягнення на земельні ділянки або прав на них (суперфіцію, емфітевзису) здійснюється державним виконавцем, приватним виконавцем під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому ЗУ «Про виконавче провадження».

2 вересня Кабмін ухвалив Постанову № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)».

Цією Постановою встановлені технічні вимоги до проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок та прав користування ними під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню.

Згадайте новину: Визначені чіткі етапи електронних земельних торгів - Постанова КМУ від 22.09.21 №1013

«До цього для виконавців реалізація землі була фактично заблокована через численні розбіжності між нормами Земельного кодексу та Законом «Про виконавче провадження», відсутність самого порядку проведення земельних торгів, які був повинен затвердити уряд і невизначеність через який майданчик реалізувати землю - СЕТАМ чи «ProZorro.Продажі»» - пояснює на своїй сторінці у Фейсбук Голова Асоціації приватних виконавців України Віталій Чепурний

Відтепер приватні виконавці зможуть продавати земельні ділянки в межах відкритого виконавчого провадження. Сюди також відноситься рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки. Організатором земельних торгів у разі виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню будуть виступати державний або приватний виконавець.

Зараз, всі торги з продажу арештованого майна відбуваються через ДП «СЕТАМ», враховуючи чинне законодавство, яке регулює продаж земельних ділянок (в т.ч і через виконавче провадження) державним та приватним виконавцям (у разі продажу землі) слід тепер звертатися до ДП «ProZorro.Продажі», адже саме це підприємство визначено адміністратором електронних земельних торгів.

Згадайте новину: Хочу купити! Чи можна взагалі і як знайти вільну земельну ділянку сільськогосподарського призначення

Яким чином в торги увійдуть державні виконавці, поки що невідомо. З ким укладатиметься договір: з Міністерством юстиції, відокремленим його органом чи з державним виконавцем, залишається не вирішеним. Для того, аби увійти у курс справи та надати роз’яснення для усього кола учасників торгів, буде проведена не одна інформаційна кампанія та круглі столи.

ЗУ «Про виконавче провадження» потребує внесення змін, окремі норми цього закону слід привести до норм глави 21 Земельного кодексу. Зокрема, прописати порядок продажу земельних ділянок державними або приватними виконавцями під час виконавчого провадження. Постанова № 1013 описує більше технічні вимоги до проведення торгів, в т.ч і залучення приватних виконавців, але відсутність загального порядку дій у ЗУ «Про виконавче провадження» може створити додаткові перешкоди для виконання судових рішень, а в деяких випадках ускладнюватиме звернення стягнення державними і приватними виконавцями на земельні ділянки боржників.

Відповідно до Постанови № 1013 стартова ціна лота на арештоване майно визначатиметься за результатами оцінки. Звіт про оцінку майна виконується приватним виконавцем за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження відповідно до положень ст. 57 ЗУ «Про виконавче провадження». Звіт є дійсним протягом 6 місяців, відповідно, виставити об’єкт на продаж потрібно в межах цього строку.

Переможець торгів, на які було виставлено конфісковане майно зобов’язаний сплатити забезпечувальний платіж як забезпечення виконання зобов’язання в розмірі запропонованої ним цінової пропозиції (враховується різниця між сплаченим гарантійним внеском та винагородою оператора).

Згадайте новину: Чи це на краще? Погодження меж скасували - Інструкція про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок № 376 втратила чинність

Якщо продається предмет іпотеки, то переможець (іпотекотримач) сплачує різницю між запропонованою ціною продажу та сумою боргу, яка підлягає стягненню за виконавчим документом, якщо вартість майна (предмета іпотеки) перевищує таку суму.

За результатами торгів складається договір та акт про проведені електронні торги або про реалізацію предмета іпотеки. Відповідно до вимог ЗУ «Про затвердження Порядку реалізації арештованого майна» за результатами торгів складається протокол електронних торгів за лотом. Інформація, яка вноситься до протоколу передбачена у ст.1 Розділу VIIІ «Оформлення результатів електронних торгів». Відповідно до положень даної статті формуватиметься акт(протокол) результатів електронних торгів.

З дня складення акта про проведені електронні торги або про реалізацію предмета іпотеки в електронній торговій системі всі арешти та заборони, накладені органами державної виконавчої служби (приватними виконавцями), з такого майна знімаються організатором. Арешти, накладені шляхом забезпечення позову, знімаються за рішенням суду.

Джерело: юридичний ресурс Протокол.

 • 8392

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 8392

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст