Прикінцеві положення

Про оренду землі (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 503

    Просмотров

  • 503

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

    Частини друга, третя і четверта статті 4 набирають чинності після розмежування відповідно до закону земель державної і комунальної власності.

    До розмежування відповідно до закону земель державної і комунальної власності орендодавцями земельних ділянок у межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, є відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади в межах повноважень, визначених Земельним кодексом України.

    1 - 1 . Частини чотирнадцята - шістнадцята статті 8 - 2 цього Закону втрачають чинність через два роки з дня втрати чинності пунктом 14 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України".

    {Розділ VIII "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 1 - 1 згідно із Законом № 2498-VIII від 10.07.2018 ; в редакції Закону № 1423-IX від 28.04.2021 }

    1 - 2 . Укладення, виконання, зміна, поновлення і припинення договорів оренди землі та набуття права оренди, суборенди земельних ділянок в Україні або окремих її місцевостях, у яких введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням пунктів 27 і 28 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України.

    {Розділ VIII "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 1 - 2 згідно із Законом № 2145-IX від 24.03.2022 }

    2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

    розробити та затвердити типову форму договору оренди землі;

    забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

    Розділ IX
    ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

    Громадяни - власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) до виділення їм у натурі (на місцевості) земельних ділянок мають право укладати договори оренди земель сільськогосподарського призначення, місце розташування яких визначається з урахуванням вимог раціональної організації території і компактності землекористування, відповідно до цих сертифікатів з дотриманням вимог цього Закону.

    Після виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) договір оренди землі переукладається відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку на тих самих умовах, що і раніше укладений, і може бути змінений лише за згодою сторін. Припинення дії договору оренди допускається лише у випадках, визначених цим Законом.

    Договори оренди земельних ділянок приватної власності, а також земельних ділянок державної або комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, що перебувають у власності орендаря, укладені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству", у разі їх продовження (укладення на новий строк) мають містити умови, передбачені статтею 33 цього Закону та статтею 126 - 1 Земельного кодексу України.

    {Розділ IX доповнено абзацом третім згідно із Законом № 340-IX від 05.12.2019 }

    Правила, визначені статтею 126 - 1 Земельного кодексу України щодо поновлення договорів оренди землі, поширюються на договори оренди землі, укладені або змінені після набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству", а поновлення договорів оренди землі, укладених до набрання чинності зазначеним Законом, здійснюється на умовах, визначених такими договорами, за правилами, чинними на момент їх укладення.

    {Розділ IX доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 340-IX від 05.12.2019 }

    Президент України

    Л.КУЧМА

    м. Київ
    6 жовтня 1998 року
    № 161-XIV


    0/0

    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст