Главная Сервисы для юристов ... Законы Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори Стаття 15. Діяльність з культивування рослин, включених до таблиці I Переліку Стаття 15. Діяльність з культивування рослин, вклю...

Стаття 15. Діяльність з культивування рослин, включених до таблиці I Переліку

Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1929

    Просмотров

  • 1929

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Діяльність з культивування рослин, включених до таблиці I Переліку, на території України забороняється, крім:

    діяльності з культивування та (або) використання рослин, включених до списку № 3 таблиці I Переліку, що містять малі кількості наркотичних речовин, для промислових цілей, включаючи посів, вирощування та (або) використання конопель для промислових цілей;

    діяльності з культивування рослин, включених до списку № 4 таблиці I Переліку, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого їх застосування у медичній практиці.

    Діяльність з культивування та (або) використання рослин, включених до списку № 3 таблиці I Переліку, що містять малі кількості наркотичних речовин, для промислових цілей, крім діяльності з посіву та вирощування, а також переробки конопель для промислових цілей, здійснюється юридичними особами незалежно від форми власності за наявності відповідної ліцензії.

    Правові, організаційні та інші засади здійснення діяльності з посіву, вирощування, переробки та обігу конопель для промислових цілей визначаються законом з урахуванням вимог, що прямо передбачені цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, веде реєстр юридичних осіб, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей, та забезпечує доступ Національної поліції України у режимі реального часу до інформації, що в ньому міститься. Реєстр формується за декларативним принципом та ведеться у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику. Юридичні особи, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей, зобов’язані подавати до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, відповідну інформацію для внесення її до реєстру.

    Культивування рослин, включених до списку № 3 таблиці I Переліку, що містять малі кількості наркотичних речовин, для промислових цілей, крім діяльності з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей, здійснюється у межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України, шляхом застосування кондиційного і репродуктивного насіння, придбаного у встановленому порядку. Знищення пожнивних залишків рослин, включених до списку № 3 таблиці I Переліку, що містять малі кількості наркотичних речовин, крім рослин коноплі для промислових цілей, здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Діяльність з культивування та (або) використання рослин, включених до списку № 4 таблиці I Переліку, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці, здійснюється юридичними особами незалежно від форми власності за наявності відповідної ліцензії.

    Культивування рослин, включених до списку № 4 таблиці I Переліку, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого їх застосування у медичній практиці, здійснюється у межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України, в умовах закритого ґрунту, шляхом застосування кондиційного і сертифікованого насіння не нижче другої генерації, придбаного у встановленому порядку, а також з дотриманням вимог належної практики культивування та збирання вихідної сировини рослинного походження, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та із забезпеченням цілодобового відеоспостереження.

    Визначення вмісту концентрації тетрагідроканнабінолу у висушеній соломі конопель для промислових цілей, включених до списку № 3 таблиці I Переліку, та конопель для медичних цілей, включених до списку № 4 таблиці I Переліку, здійснюється шляхом проведення лабораторних випробувань (досліджень) зразків рослини роду коноплі (Cannabis) підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу, або державними спеціалізованими експертними установами, які мають право на це відповідно до Закону України "Про судову експертизу". До отримання результатів лабораторного випробування (дослідження) збір урожаю заборонено.

    Відбір зразків рослини роду коноплі (Cannabis) для проведення лабораторних випробувань (досліджень) проводиться за участю Національної поліції України: протягом періоду цвітіння рослини конопель з метою визначення кількісного відсоткового вмісту наркотичних засобів або психотропних речовин - процедура "А"; протягом 10 днів після закінчення цвітіння рослини роду коноплі (Cannabis) з метою проведення додаткового лабораторного дослідження у разі встановлення у рослинах перевищення гранично допустимого вмісту концентрації наркотичних або психотропних речовин - процедура "Б".

    Відбір зразків рослини роду коноплі (Cannabis) для проведення лабораторних випробувань (досліджень) здійснюється за заявою суб’єкта господарювання, який провадить діяльність з культивування конопель для медичних цілей чи діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей, поданою у встановленому порядку, протягом 10 календарних днів з дня звернення. Строк проведення лабораторних випробувань (досліджень) зразків рослини роду коноплі (Cannabis) не може перевищувати 5 робочих днів за процедурою "А" та 10 робочих днів за процедурою "Б".

    Порядок подання заяви про відбір зразків для проведення лабораторних випробувань (досліджень), їх відбору, визначення суб’єкта проведення лабораторного випробування (дослідження), направлення зразків для проведення лабораторних випробувань (досліджень), проведення таких лабораторних випробувань (досліджень) та оскарження результатів лабораторного випробування (дослідження) встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    У разі якщо у вирощених коноплях для промислових цілей вміст концентрації тетрагідроканнабінолу у висушеній соломі перевищує встановлений цим Законом рівень, що підтверджено результатами лабораторних випробувань (досліджень), проведених відповідно до вимог цього Закону, весь вирощений урожай таких конопель для промислових цілей підлягає знищенню у встановленому порядку. Зберігання таких конопель для промислових цілей до їх знищення в межах періоду, встановленого для знищення наркотичних засобів, психотропних речовин, не вважається нелегальним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.

    Гранично допустимий вміст наркотичних речовин у рослинах, включених до списку № 3 таблиці I Переліку, встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу, якщо інше не передбачено цим Законом.

    Порядок придбання насіння рослин, включених до таблиці I Переліку, з метою провадження діяльності з їх культивування, крім діяльності з посіву та вирощування конопель для промислових цілей, встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу.

    Юридичні особи - власники ліцензії на провадження діяльності з культивування та (або) використання рослин, включених до таблиці I Переліку, зобов’язані вживати заходів для виконання встановлених Кабінетом Міністрів України умов запобігання розкраданню рослин, включених до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, забезпечення встановленого законодавством режиму охорони посівів, місць зберігання і переробки таких рослин та надання безоплатного цілодобового доступу до даних відеоспостереження Національній поліції України за місцем провадження ліцензованої діяльності та центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу.

    Охорона місць провадження діяльності з рослинами, включеними до списків № 3, № 4 таблиці I Переліку, крім рослин конопель для промислових цілей, здійснюється підрозділами поліції охорони Національної поліції України на договірних засадах.

    {Стаття 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5460-VI від 16.10.2012 ; в редакції Закону № 3528-IX від 21.12.2023 }

    Предыдущая

    15/36

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати