Главная Сервисы для юристов ... Законы Про іпотеку Стаття 9. Володіння, користування і розпорядження предметом іпотеки Стаття 9. Володіння, користування і розпорядження ...

Стаття 9. Володіння, користування і розпорядження предметом іпотеки

Про іпотеку (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
 • 869

  Просмотров

 • 869

  Просмотров

 • Добавить в избраное

  Іпотекодавець має право володіти та користуватись предметом іпотеки відповідно до його цільового призначення, якщо інше не встановлено цим Законом. При користуванні предметом іпотеки іпотекодавець повинен не припускати погіршення стану предмета іпотеки та зменшення його вартості понад норми його звичайної амортизації (зносу).

  Іпотекодавець має право одержувати від предмета іпотеки продукцію, плоди і доходи, якщо інше не встановлено іпотечним договором.

  Іпотекодавець має право виключно на підставі згоди іпотекодержателя:

  зводити, знищувати або проводити капітальний ремонт будівлі (споруди), розташованої на земельній ділянці, що є предметом іпотеки, чи здійснювати істотні поліпшення цієї земельної ділянки;

  передавати предмет іпотеки у наступну іпотеку, крім встановлених законом випадків, коли наступну іпотеку заборонено;

  {Абзац третій частини третьої статті 9 в редакції Закону № 3588-IX від 22.02.2024 }

  відчужувати предмет іпотеки, крім встановлених законом випадків, коли відчуження предмета іпотеки заборонено;

  {Абзац четвертий частини третьої статті 9 в редакції Закону № 3588-IX від 22.02.2024 }

  передавати предмет іпотеки в спільну діяльність, лізинг, оренду, користування.

  { Частина третя статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3273-IV від 22.12.2005 }

  Відчуження предмета іпотеки у разі продажу у процесі приватизації єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства, його структурного підрозділу, до складу якого входить такий предмет іпотеки, здійснюється без згоди іпотекодержателя.

  {Статтю 9 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2468-IX від 28.07.2022 }

  Іпотекодавець має право заповідати передане в іпотеку нерухоме майно. Правочин, який обмежує право іпотекодавця заповідати передане в іпотеку нерухоме майно, є нікчемним.

  Предыдущая

  26/69

  Следующая
  Добавить в избраное
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст