Главная Блог ... Новости Призупинення дії трудового договору: чи можна виконувати іншу роботу Призупинення дії трудового договору: чи можна вико...

Призупинення дії трудового договору: чи можна виконувати іншу роботу

Отключить рекламу
Призупинення дії трудового договору: чи можна виконувати іншу роботу - 8f9b498d220eebf21f18dc78b8831dec.jpg

В умовах воєнного стану в трудові відносини будо внесено нове для України поняття – призупинення дії трудового договору. Про особливості нової кадрової процедури, про правомірність таких дій та можливість виконувати іншу роботу розповідає головний юрист Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Некоз.

Отже, під час війни в Україні може бути застосована нова кадрова процедура – призупинення трудових відносин. Дію трудового договору можна призупинити у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надати та виконувати роботу, відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text), (далі — Закон № 2136).

Згадайте новину: Кредити, іпотека, війна: як українцям впоратися з боргами перед банками

Основне про призупинення дії трудового договору

Головне, що варто розуміти як роботодавцю, так і працівнику, призупинення — це не звільнення. Призупинення дії трудового договору не припиняє трудових відносин. Головною умовою для призупинення дії трудового договору — це абсолютна неможливість роботодавця надати роботу, а працівника — виконувати її.

Про призупинення дії трудового договору роботодавець і працівник за можливості повідомляють один одного у будь-який доступний спосіб (ч. 2 ст. 13 Закону № 2136).

Особливості табельного обліку та оплати праці

Оскільки трудові відносини не припиняються, підприємство зобов’язано вести табель обліку використання робочого часу за вашим прізвищем та посадою. Роботодавець не виплачує вам заробітну плату під час призупинення, але бухгалтер фіксує суму зарплати, яку працівник не отримав за час, коли трудові відносини призупинили, а також суми ЄСВ, який мав би сплатити роботодавець.

Ви маєте право отримати кошти за час призупинення трудових відносин, після нашої перемоги. Верховна Рада поклала на державу, що здійснює військову агресію проти України, обов’язок відшкодувати в повному обсязі зарплату, гарантійні та компенсаційні виплати працівникам за час призупинення дії трудового договору (ч. 3 ст. 13 Закону № 2136)

Призупинення чи відпустка без збереження?

Призупинення трудового договору — це альтернатива відпустці без збереження зарплати, адже за час призупинення працівник отримає кошти після перемоги, а в разі відпустки за власний рахунок не отримує нічого.

Згадайте новину: Чи враховують період призупинення трудового договору до стажу для щорічної основної відпустки

Чи можна працювати під час призупинення?

Працевлаштування під час призупинення трудових відносин на основному підприємстві можливе. Згода роботодавця не потрібна. Обов’язок працівника повідомити нового роботодавця про наявне основне місце роботи та укладення трудового договору тимчасово на час до скасування воєнного стану.

Що до страхового стажу?

Щодо включення періоду призупинення дії трудового договору до страхового стажу роботи, повідомляємо наступне: станом на день надання консультації, підстави для зарахування даного періоду до страхового стажу відсутні. Зміни до ст.. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (Про загальнообов’язкове держ… | від 09.07.2003 № 1058-IV (rada.gov.ua)) не внесені.

 • 2569

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 2569

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст