Главная Блог ... Консультации от юристов Правила та обмеження на митниці для громадян при перетині кордону Правила та обмеження на митниці для громадян при п...

Правила та обмеження на митниці для громадян при перетині кордону

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 1

  • 0

  • 12534

Отключить рекламу
 - tn1_pravila_ta_obmegennya_na_mitnitsi_dlya_gromadyan_pri_peretini_kordonu_563a8a4bc76e0.jpg

У громадян України та іноземців виникає багато складнощів під час проходження митного контролю, оскільки при декларуванні товарів, які заборонено ввозити в Україну, існує обмеження на їх ввезення і дуже часто виникають труднощі. Головною проблемою є незнання законодавства України. Але наголошую на тому, що незнання законодавства України не звільняє від відповідальності. Тому надам кілька рекомендацій при проходженні митного контролю через митний кордон України у міжнародних аеропортах.

Насамперед, визначимось з поняттям «зелений» та «червоний» коридор. Зона спрощеного митного контролю («зелений коридор») є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту. Ця зона призначена для спрощеного митного контролю товарів, які не підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, і на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень. Такою зоною можуть скористатись громадяни України й іноземці.«Червоний коридор» також є частиною зони митного контролю на території або у приміщенні аеропорту. Вона призначена для проведення митних процедур товарів, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню чи на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони або обмеження. Проходженням через зону «червоного коридору» можуть скористатись громадяни України та іноземці лише після заповнення митної декларації.

В аеропорту розміщена інформація про митні правила та можливості проходження митного контролю «зеленим» коридором, але, як правило, громадяни України не звертають жодної уваги на ці правила, а іноземці,зазвичай, не володіють мовою, через що не можуть ознайомитись з митними правилами.

Кожна особа, яка обрала «зелений» коридор для проходження митного контролю заявляє про те, що її товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Ст. 374 Митного кодексу України визначає, які товари оподатковуються при переміщенні через митний кордон України.

При переміщенні товарів через митний кордон України спрощеним способом дозволяється перевозити:

- Готівку до 10 000 євро (або еквівалент), у разі наявності більше ніж10 000 євро (або еквівалент) заповнюється митна декларація. Якщо під час проходження спрощеного митного контролю у громадянина буде знаходитись сума, більша від вказаної, працівники митної служби мають право вилучити надлишок, а суму до 10 000 євро (або еквівалент) повернути особі, яка проходить митний контроль.

- Товари, які призначені для продажу, дарування, загальна вартість яких становить менше ніж 1000 євро (або еквівалент). Ціна товару, що переміщується через митний кордон України, може бути вказана у рахунку-фактурі, касових або товарних чеках, банківській виписці, виписці з рахунку покупця тощо.

- Громадяни мають право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови їх письмового декларування у повному обсязі.

Читайте статтю: Як отримати закордонний паспорт за 170,00 грн.

Ст. 376 Митного кодексу України визначає обсяги ввезення однією особою на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів без сплати митних платежів та без письмового декларування, а саме:

  • 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
  • 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (зі вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Алкогольні напої та тютюнові вироби, незалежно від їх кількості, не звільняються від оподаткування митними платежами, якщо особа, яка ввозить їх на митну територію України, була відсутня в Україні менш ніж 24 години.

Ст. 378 Митного кодексу України визначає обсяг продуктів харчування, які дозволяється ввозити на митну територію України, а саме:

  • алкогольні та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами в кількостях та у способи, зазначені у ч. 2ст.376 Кодексу;
  • харчові продукти вагою до 10 кг в упаковці виробника, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових або експрес-відправленнях;
  • харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

- в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кг, кожного найменування на одну особу;

-без упаковки – у кількості, що не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу;

-без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу;

Не підлягають переміщенню на митну територію України в несупроводжуваному багажі продукти харчування без упаковки виробника.

Однак,ст. 196 Митного кодексу України містить заборону переміщення на борту повітряного судна пасажирам у зареєстрованому багажі та в речах, які перебувають у пасажирах через митний кордон України таких товарів:

  • вибухові речовини;
  • засоби підривання і предмети, ними начинені;
  • стислі та зріджені гази;
  • легкозаймисті рідини;
  • легкозаймисті тверді речовини;
  • окислюючи речовини та органічний перекис;
  • токсичні речовини;
  • радіоактивні матеріали;
  • їдкі та корозійні речовини;
  • отрутні й отруйні речовини.

У разі виявлення у громадянина речей, грошей або предметів, які заборонено/обмежено ввозити на територію України, такі речі або предмети вилучаються працівником митної служби з обов’язковим складанням протоколу про порушення митних правил. Громадян в обов’язковому порядку має бути ознайомлений з таким протоколом, якщо особа не володіє українською мовою, працівники митних органів зобов’язані залучити для складання протоколу перекладача. Копія протоколу надається громадянину. Всі предмети та речі, які вилучаються, знаходяться у митному органі до вирішення справи судом.

При розгляді справи суд має право, керуючись ст. 471 Митного кодексу України,за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено чи обмежено законодавством України або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, має право прийняти рішення про накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн). А у випадку, якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, – також конфіскацію цих товарів.

Отже, при проходженні митного контролю раджу ознайомлюватися з законодавством країни на встановлені заборони або обмеження на ввезення товарів (грошових коштів) на митну територію країни. Для ввезення грошових коштів понад 10 000 євро (або еквівалент) без подання письмових декларацій раджу скористатися банківськими картками, де мають зберігатися ці кошти, оскільки законодавством України не встановлено обмеження на ввезення грошових коштів, які знаходяться на банківській картці.

Автор консультації : адвокат Ірина Лисенко, «Українська юридична компанія «Юстиція»

Користуйтесь консультацією: Як законно ввезти автомобіль на митну територію України (митні платежі у 2015 році)

  • 12534

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 12534

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст