Автор не указан
3
0
2294
Одеський апеляційний господарський суд на виконання спільного рішення голів апеляційних і касаційних судів кожної юрисдикції проаналізував факти тиску на суддів та втручання в діяльність судів. Установлено, що випадки тиску на суддів стали звичайним явищем, більше того, набули загрозливих для існування демократичної держави масштабів.
Шкода для здоров’я
Під час розгляду суддею Господарського суду Одеської області справи, пов’язаної з визнанням недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно, договору про поділ нерухомого майна та визнання права власності на будівлі та приміщення сталися такі події:
здійснено напад на головуючого суддю у справі та завдано йому тілесних ушкоджень;
заблоковано входи до будівлі суду;
металевим ланцюгом за допомогою замка до огорожі прикуто сміттєвий бак з ганебним написом стосовно судді, в провадженні якого перебувала справа;
вибито скло центральних вхідних дверей суду;
заблоковано рух автотранспорту вулицею, на якій розміщується суд;
від невідомих осіб неодноразово надходили повідомлення про наявність вибухових пристроїв у приміщенні суду.
Згадайте новину: Суддя Гольник розповіла в парламенті про тиск із боку голови суду Струкова. Результат – ще більший тиск
Тому ГСОО вжив такі заходи:
для забезпечення громадського порядку під час розгляду резонансних справ у приміщення суду та зал судових засідань залучається батальйон поліції особливого призначення головного управління Національної поліції в Одеській області;
направлено запит до ГУНП в Одеській області про відновлення охорони будинку, в якому розміщено суд, та про перевірку задоволення прохань ГСОО про виділення нарядів поліції для забезпечення громадського порядку в його приміщенні під час розгляду резонансних справ;
направлено звернення до прокуратури з вимогою перевірити, як задовольнялися прохання суду про виділення нарядів поліції для забезпечення громадського порядку під час розгляду резонансних справ;
зборами суддів прийнято рішення про направлення звернення до Ради суддів стосовно вжиття негайних заходів щодо забезпечення конституційних гарантій незалежності судової влади, вирішення питання організації належної та спеціалізованої охорони судів з метою гарантування безпеки суддівського корпусу та відвідувачів суду;
щодо нападу на суддю розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні, де суддю визнано потерпілим.
Також зафіксовано зухвалий напад на суддю Апеляційного суду Черкаської області, що стався в жовтні 2014 року, коли група з трьох осіб у темних окулярах, закривши голови одягом, підстерігала суддю на виході з будинку та спричинила йому тілесні ушкодження заздалегідь принесеними металевими предметами. Одного з нападників суддя впізнав, про що в той же день повідомив працівників міліції. За цим фактом порушено кримінальне провадження.
Вспомните новость: Судья Бондаренко год назад обнародовал записи угроз и указаний «как решать дело» председателя суда Бабенко, но никаких действий со стороны ВСЕХ органов не произошло
У Львівському апеляційному адміністративному суді зафіксовано факт прояву агресії з боку позивачки, котра поводилася неадекватно під час судового засідання. Суддя викликав представника НП, який здійснював охорону суду. Коли судді виходили із зали судових засідань у нарадчу кімнату, позивачка вдарила ногою головуючого. Суддя звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів, розпочато кримінальне провадження, яке перебуває на контролі в керівництва.
Постановою заступника голови Дніпровського районного суду м.Києва від 9.01.2015 було вжито спеціальних заходів щодо убезпечення керівника цієї установи. Підставою рішення стала інформація про підготовку реального замаху на життя голови суду у зв’язку зі службовою діяльністю. Постановою заступника голови ДРСК спеціальні заходи скасовано у зв’язку із закриттям кримінального провадження.
У зверненні суддів Печерського районного суду м.Києва від 2.02.2015 доведено до відома Ради суддів факти відкритих погроз усьому колективу та окремим суддям, протиправного проникнення та пошкодження майна, завдання тілесних ушкоджень невідомою особою. Ці обставини також зумовили звернення до Генеральної прокуратури із заявою про вчинення кримінального правопорушення.
Небезпечно для майна
Непоодинокими є випадки пошкодження майна, що належить суддям і членам їхніх сімей у зв’язку зі здійсненням правосуддя. Так, у березні 2016 року невідома особа пошкодила двері квартири, що належить судді Уманського міського суду Черкаської області, та таємно викрала майно судді.
У липні 2015 року з авто судді Канівського міського суду Черкаської області невідома особа викрала його особисті речі. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.185 Кримінального кодексу.
Читайте статтю: Ціна незалежності українського судді
22.03.2016 в смт Чорнобай у приватному будинку секретаря судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Черкаської області було скоєно збройний напад на нього. За фактом події за ст.187 КК відкрито кримінальне провадження та триває слідство.
У квітні 2016 року шляхом підпалу був знищений автомобіль, що належав члену сім’ї судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області. Відповідно до ч.2 ст.378 КК порушено кримінальне провадження. У червні 2016 року у дворі дому, який належить судді вказаної установи була виявлена бойова граната РГД-5, про що були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.378 КК. Ухвалою голови суду заяву судді про вжиття спеціальних заходів убезпечення задоволено, зобов’язано підрозділи відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації подбати про безпеку судді.
За інформацією Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області, у серпні 2015 року в помешкання голови установи кинули гранату, внаслідок чого пошкоджено майно. Відомості про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР (стст.78, 379 КК).
У квітні 2014 року автомобіль судді Самарського райсуду м.Дніпропетровська облили кислотою та фарбою, а також дзвінками та повідомленнями на телефон здійснювали морально-психологічний тиск, погрожували вбивством, фізичною розправою, вимагаючи звільнитись із займаної посади. Свої погрози висловлювали написами на паркані подвір’я, у будинок було кинуто вісім пляшок із запалювальною сумішшю.
На підставі цього факту порушено кримінальні справи. Слідство триває.
24 грудня 2015 року скоєно напад на будинок, де мешкає суддя Харківського апеляційного господарського суду та члени його родини. Невідомі особи розбили камінням вікно житлового будинку та розкидали на подвір’ї листівки про намір розправитися з її чоловіком — суддею у відставці. Слідство триває.
У 2014 році мав місце випадок спроби умисного знищення майна судді Менського районного суду Чернігівської області, а саме — спроба підпалу будинку, де мешкає суддя. За даним фактом за ч.2 ст.15, ч.2 ст.347 порушено кримінальне провадження.
Інтерв'ю: Суддя - спікер ОАСК Богдан Санін: «Більшість суддів бояться говорити про свою професію»
У серпні 2015 року з метою помсти за діяльність, пов’язану з правосуддям, громадянка пошкодила автомобіль судді Лозівського міськрайонного суду Харківської області, який стояв біля будівлі установи. Ухвалою Первомайського міськрайонного суду Харківської області до зловмисниці застосовані примусові заходи медичного характеру.
У квітня 2014 року представники «Правого сектору» та ГО «Хмельниччина. Самооборона і контроль» (50—60 осіб) після півторагодинного пікетування Апеляційного суду Хмельницької області здійснили виїзд автобусом до приватного будинку голови установи, де провели несанкціонований мітинг. Згідно з матеріалами відеозаписів та повідомленнями заступників голови суду, які спілкувалися з пікетувальниками, представники «Правого сектору» діяли з метою примусити голову АСХО подати заяву про складання повноважень. Вони збиралися застосовувати «всі допустимі їм засоби, аж до підпалу приміщення». Суддя звернувся до правоохоронних органів із заявою про забезпечення правопорядку біля приміщення суду, охорону приватного будинку та гарантування власної безпеки.
У січні 2016 року вчинено проникнення до приватного будинку голови АСХО та викрадено його майно. За цим фактом керівник установи звернувся до правоохоронних органів. Слідство триває.
Наприкінці червня 2015 року здійснено таємне проникнення до дачного будинку судді АСХО та викрадено майно. У березні 2016-го —проникнення до її квартири, де також викрадено майно. За даними фактами триває слідство.
Завдання шкоди майну, що належить судді та членам його сім’ї, зафіксовано і в Чаплинському районному суді Херсонської області. Встановлено особу, котра в стані алкогольного сп’яніння на подвір’ї будинку, який на праві власності належить дочці голови зазначеної установи, знущалася із собаки, внаслідок чого тварина загинула. Це кримінальне правопорушення, покарання за яке передбачено ч.1 ст.299 КК. Та ж особа за тією ж адресою здійснила підпал будинку. Це злочин, відповідальність за який передбачено ч.2 ст.378 КК. Нині кримінальне провадження перебуває на розгляді в Каховському міськрайонному суді Херсонської області. Про зазначений випадок повідомлено територіальне управління ДСА.
Морально-психологічний вплив
У червні 2016 року голові та суддям Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява адвоката, в якій вбачаються ознаки морально-психологічного впливу на них. Ідеться про те, що відкриття проваджень в адміністративних справах, та забезпечення позовів у них матиме явні ознаки дисциплінарного правопорушення, відповідальність за яке передбачено п.1 ч.1 ст.92 закону «Про судоустрій і статус суддів».
У березні 2014 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла ухвала Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська про тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучення у вигляді належним чином завірених копій. Ішлося про низку адміністративних справ, ухвалу винесено за клопотанням слідчого прокуратури Дніпропетровської області, в провадження якого перебувають матеріали досудового розслідування щодо суддів ДОАС у кримінальному провадженні за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК.
Від того ж слідчого прокуратури надійшов запит про надання інформації щодо адміністративних справ у зв’язку зі здійсненням ним досудового розслідування після внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення, покарання за яке передбачено ч.1 ст.364 КК.
Читайте статтю: Строки поновленню підлягають: скарги на процесуальні порушення суддів та наслідки
За інформацією Хортицького районного суду м.Запоріжжя, у червні 2015 року ним отримано лист про перебування однієї зі справ на контролі в голови Люстраційного комітету м.Запоріжжя у зв’язку з надходженням заяви від позивача. Суддя вважав, що позивач такими діями чинив тиск на нього та втручався в його діяльність у спосіб, не передбачений процесуальним законодавством України. Про це було повідомлено Раду суддів.
За інформацією Михайлівського районного суду Запорізької області, у січні 2016 року обвинувачений у судовому засіданні висловив погрози застосування насильства щодо судді. Стосовно цього факту дотепер триває досудове слідство. Суддя звернувся до голови Ради суддів із заявою, в якій повідомив про неправомірне втручання обвинуваченого в його діяльність і про те, що подав до прокуратури заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.376 КК. Розглянувши цю заяву, голова РСУ звернулася до Генпрокурора з проханням дати правову оцінку діям обвинуваченого.
У лютому 2016 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду у порядку ст.9 Кримінального-процесуального кодексу надійшов запит слідчого в особливо важливих справах прокуратури Дніпропетровської області щодо надання для ознайомлення та виготовлення необхідних копій особових справ суддів, зокрема їх податкових декларацій за 2013–2015 рр. Потреба в цьому обгрунтовувалася відкриттям кримінального провадження за фактом унесення суддями завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, що має ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК. У зв’язку з тим що на період звернення в провадженні суду перебувало близько 20 адміністративних справ за позовами звільнених працівників прокуратури Дніпропетровської області стосовно поновлення їх на посадах, направлення такого запиту є протиправним тиском на суд з метою отримання засобів подальшого впливу на прийняття судових рішень. Задля недопущення порушення вимог ст.126 Конституції, ст.6 закону «Про судоустрій і статус суддів» щодо гарантій незалежності та недоторканності суддів при прийнятті ними процесуальних рішень у адміністративних справах, для запобігання впливу та тиску на суддів у зв’язку з їх професійною діяльністю рішенням зборів суддів ДОАС було затверджено та направлено до голови Ради суддів звернення щодо кожного із цих фактів.
Психологічним впливом і тиском на суддів є так звані мітинги, погрози, блокування роботи судів, непідтверджені повідомлення про мінування будівель, упереджені матеріали в ЗМІ. Такі факти було зафіксовано в багатьох установах, зокрема в Одеському та Дніпропетровському апеляційних господарських судах, господарських судах Харківської та Одеської областей, харківських апеляційних господарському та адміністративному суді, Харківському окружному адміністративному суді, апеляційних судах Харківської, Хмельницької, Черкаської, Донецької, Рівненської, Дніпропетровської та Закарпатської областей, Уманському та Новоград-Волинському міськрайонних судах Черкаської та Житомирської областей відповідно, Придніпровському та Соснівському райсудах м.Черкас, Чигиринському, Христинівському та Кам’янському райсудах Черкаської області, Вінницькому міському суді Вінницької області, Малиновському та Київському райсудах м.Одеси, Бабушкінському райсуді м.Дніпропетровська, Криворізькому райсуді Дніпропетровської області, Голосіївському та Оболонському райсудах м.Києва.
Автор статті: Наталія Морщагіна
Джерело: Закон і Бізнес
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
194
Коментарии:
0
Просмотров:
956
Коментарии:
0
Просмотров:
379
Коментарии:
2
Просмотров:
365
Коментарии:
0
Просмотров:
397
Коментарии:
0
Просмотров:
408
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.