Працевлаштування за КЗпПУ та нові правила оподаткування для ІТ компаній

эксклюзив
17.08.2020 | Автор: Вергун Денис    Просмотров:  37787
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Україна – своєрідний ІТ хаб, що за даними Kearney Global Services Location Index 2019 посідає 20 місце у світі, щороку підіймаючись на чотири позиції. За кількістю фахівців у галузі та фінансовими показниками вітчизняна ІТ індустрія щороку зростає на 20-26%.

Тогоріч вітчизняний ІТ ринок налічував близько 4 тисяч IT-компаній та 1,6 тисячі сервісних структур, в яких задіяно понад 200 тисяч фахівців, а доходи в IT-сфері склали 4,2 млрд. дол. США на рік.

Швидкий розвиток, високоприбутковість галузі та наявність затребуваних спеціалістів підвищили привабливість українського ІТ-ринку для іноземних інвесторів. Саме цей факт, зробив ІТ-компанії привілейованою елітою, чиї доходи, форма співпраці з спеціалістами та розмір податкового навантаження якісно відрізнялись від суб’єктів господарювання у інших галузях.

"Не секрет, що практично всі ІТ спеціалісти реєструються фізичними особами-підприємцями на третій групі єдиного податку і співпрацюють з компаніями за договорами підряду. Таким чином компанія не платить податок на ПДФО, ЄСВ та військовий збір, а ІТ-спеціаліст сплачує 5% від отриманого прибутку", – зазначила нам адвокатка, старша юристка ЮК Legal House Марія Фельмецгер.

Однак, парламентарі вирішили, що досить вареникам в маслі купатись. Під егідою покращення життя та сприяння розвитку ІТ сфери 23.07.2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3933 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії інформаційних технологій", яким запропоновано встановити особливе оподаткування доходів співробітників, які працюють в ІТ-секторі за КЗпП, на період з 2021 року до кінця 2030 року.

Детальніше про запропоновані нововведення:

Законодавці пропонують встановити особливий вид податків для ІТ сектору: податок на заробітну плату у розмірі 10 % (5 % ПДФО замість 18 % та 5 % ЄСВ замість 22 %), а також звільнити ІТ-спеціалістів від сплати військового збору. Натомість застосувати ставку на прибуток з коефіцієнтом 0,5, тобто у розмірі 9 %.

Згадай новину: Законопроект о труде 2.0. Какие нововведения в КзОТ предлагает Минэкономики?

Підприємства, які набули статусу суб'єкта індустрії інформаційних технологій та внесені до реєстру суб'єктів індустрії інформаційних технологій матимуть право на застосування знижених ставок ПДФО та ЄСВ при умові, що мінімальний розмір податку/збору з заробітної плати не менший ніж податок/збір за стандартною ставкою з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати:

  • ПДФО: 4 723 грн (мінімальна зарплата у 2020 році) х 5 х 18% = 4 250,7 грн;
  • ЄСВ: 4 723 грн (мінімальна зарплата у 2020 році) х 5 х 22% = 5 195,3 грн.

Скористатися пільгами зможе лише суб'єкт індустрії інформаційних технологій, яким може стати підприємство, що протягом чотирьох звітних кварталів відповідає ряду критеріїв, а саме:

  • Веде діяльність за одним або кількома з КВЕД, визначеними для індустрії інформаційних технологій (згідно з КВЕД ДК 009:2010):

58.29 Видання іншого програмного забезпечення;

58.21 Видання комп’ютерних ігор;

62.01 Комп’ютерне програмування;

62.02 Консультування з питань інформатизації;

62.03 Діяльність із керування комп’ютерним устаткуванням;

62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем.

  • Отримує не менше 90% доходу від діяльності у сфері ІТ;
  • Витрачає на оплату праці не менше 50%;
  • Не має податкового боргу;
  • Відсутня постанова, якою його визнано банкрутом.

Якщо підприємство не відповідає вказаним критеріям, то вважається платником податків на загальних підставах та повинно донарахувати та сплатити недоутриману суму податків та зборів, а також пеню та штраф у розмірі 25 % суми нарахованого податкового зобов'язання.

Користуйся консультацією: ЕДИНЫЙ НАЛОГ В IT

"Якщо порушення підприємством вимог закону, податківці виявлять в ході перевірки, підприємству загрожуватиме анулювання реєстрації як суб'єкта індустрії інформаційних технологій та штраф у розмірі 200 % від суми нарахованого податкового зобов'язання", – каже Марія Фельмецгер.

Згадайте новину: Плохие новости, друзья-стартаперы. Президент подписал законопроект 1210 о налоговой реформе

Перспективи:

ІТ-спільнота відреагувала на законопроект вкрай негативно, назвавши його відірваним від реальності та таким, що не відповідає інтересам індустрії, адже середня зарплата в українських ІТ компаніях вдвічі менша, ніж передбачена законопроектом для застосування пільгових ставок.

Крім того, всіх працівників доведеться прийняти в штат з офіційною зарплатою понад $3500, що влаштує далеко не всіх спеціалістів, для яких в пріоритеті гнучкий графік та можливість співпраці з багатьма замовниками і тим більше не зацікавить компанії, що подекуди навіть за пільговими ставками сплачуватимуть в рази більше податків ніж зараз.

"Очікувано, що конструктивна критика буде почута та законопроект не буде прийнятий в такій редакції, адже в часи світової економічної кризи держава повинна сприяти розвитку перспективних та прибуткових галузей, а не знижувати їх конкурентоздатність", – резюмувала Марія Фельмецгер.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

Пользуйтесь нашими сервисами для получения юридических услуг :

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
37787
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
ЕСПЧ
1