Повернення посвідчення водія

29.03.2015 | Автор: "Правовий стандарт"
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Посвідчення водія може бути тимчасово вилучене не в будь-якому випадку вчинення адміністративного правопорушення, що пов’язане з порушенням правил дорожнього руху, а лише у випадку, коли за таке порушення може бути застосоване адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.
Однак Кодексом про адміністративні правопорушення визначено випадки порушення ПДР, в результаті яких буде дуже складно уникнути вилучення посвідчення водія інспектором ДАІ. Серед них:

· управління автомобілем у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння чи іншого сп’яніння чи під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції;

· відмова від медичного огляду на стан сп’яніння;

· передача керування автомобілем особі, яка перебуває у стані сп’яніння;

· невиконання водієм вимоги про зупинку;

· виїзд на залізничний переїзд з порушенням правил його перетину;

· порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна;

· перевищення швидкості руху більш ніж на 20 км/год., порушення вимог дорожніх знаків та розмітки, правил перевезення вантажів, буксирування, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, рух тротуарами чи пішохідними доріжками, проїзд на заборонний сигнал та інші порушення ПДР, що спричинили створення аварійної обстановки;

· порушення ПДР або правил експлуатації транспортного засобу, що спричинило завдання потерпілим середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, або причинили їхню смерть.

Адвокати нашого об’єднання допоможуть Вам уникнути позбавлення посвідчення водія у перехованих вище випадках.

Вилучення посвідчення водія здійснюється до винесення судової ухвали у справі про адміністративне порушення. При вилученні, водієві в обов’язковому порядку має бути виданий тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, який діятиме до набуття чинності постановою у справі про порушення ПДР. Факт вилучення посвідчення водія має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення, із вказівкою, яке саме порушення ПДР було вчинене, і який пункт Правил водій при цьому порушив. Найчастіше при вилученні посвідчення інспектори ДАІ у протоколі вказують на створення аварійної ситуації. Але потрібно обов’язково вимагати зазначення точного формулювання, а не розмитого створення аварійної обстановки.

Згідно з кодексом про адміністративні правопорушення позбавити водія права керувати транспортним засобом може лише суд. Але тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом має обмежений термін дії.

Якщо справа не розглянута судом у встановлені для цього законом терміни, або якщо суд не прийняв рішення про позбавлення водія права керувати транспортним засобом, водій має повне право подати заяву з проханням повернути вилучене посвідчення.

Кваліфіковані адвокати об’єднання допоможуть Вам захистити та зберегти право керування автомобілем на будь-якій стадії процесу позбавлення.

Судовий захист
Статистика розгляду справ в суді свідчить, що у 80 відсотках випадків суд позбавляє водія права керування автомобілем, якщо у справу не залучено адвоката, який вміє в рамках правого поля і з користю для клієнта трактувати обставини справи.
Завдання адвоката – виявляти процесуальні порушення, допущені на всіх етапах справи і грамотно використовувати їх для захисту довірителя.

Скористайтеся послугами фахівців нашого об’єднання на засіданні суду і наші адвокати:

· зможуть оскаржити обставини справи, спираючись на помилки або невірне трактування порушень співробітниками ДАІ при складанні протоколу;

· звернуть увагу суду на порушення процесуальних норм при розгляді адміністративної справи, якщо такі були;

· зможуть використати всі обставини, щоб перекваліфіковувати порушення на іншу статтю, що не передбачає позбавлення права керування автомобілем;

· у випадку несприятливого рішення, зменшать термін покарання.

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные статьи
Популярные события
ЕСПЧ
0