13.04.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Просмотров:  305
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Порошенко: Україна позбулася залежності від російського газу

Порошенко: Україна позбулася залежності від російського газу - 0_20770900_1460540919_570e15f732ba8.jpg

Президент Петро Порошенко вважає, що Україна позбулася енергетичної і політичної залежностей від поставок російського природного газу. Про це він сказав під час виступу в національному прес-клубі Японії, передають Українські Новини.

"У жовтні перед опалювальним сезоном Росія перекрила газ, готуючись створити надзвичайну ситуацію в Україні, але ми організували ефективні поставки з Європейського Союзу і цієї зими жодного кубічного метру газу в Росії не купили. Це найкращий доказ того, що ми енергетично незалежні, що ми покращили безпеку в енергетичному секторі", - сказав Президент.

Згадайте новину: Податкова заборгованість ПАТ "Укрнафта" складає 9,5 млрд. грн., а угоду про її реструктуризацію розірвано

Він наголосив, що процес позбавлення від газової залежності від Росії почався у 2014 році, коли Україна змогла почати реверсні поставки газу з Європи в значному обсязі.

"Усі 25 років незалежності Україна була залежна від російського газу, Україну постійно звинувачували, що вона краде російський газ, що вона ненадійний транзитний партнер і це була дуже небезпечна гра, тому що ціни на газ були інструментом впливу на українську політику і інструментом нечесного тиску на українців. Цей процес був зупинений 2 роки тому. Ми сказали, що ціна на газ повинна формуватися на ринкових принципах", - додав Порошенко.

За словами Президента, після закінчення поточного опалювального періоду російська сторона сама вийшла з пропозицією купувати газ у "Газпрому".

"Тепер навесні "Газпром" стукає до нас у двері і пропонує нам купити газ", - зазначив Президент.

Згадайте новину: "Нафтогаз" ще раз заплатить іноземним адвокатам і спробує стягнути збитки з Росії за втрату майна у анексованому Криму або нове про "вишки Бойко"

Порошенко резюмував, що Україна залишається надійним транзитером російського газу в Європу.

Разом з тим, Президент сподівається, що в 2016 році Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" матиме бездефіцитний бюджет.

"Газовий монополіст протягом останніх 1,5 року потребував з держбюджету компенсації для покриття дефіциту більше 120 млрд гривень, а тепер не потребує. Коли ми ввели ринкові механізми ціноутворення на газ, у них - нульовий дефіцит. Ми проводимо енергетичну реформу, газовий ринок абсолютно чистий і прозорий, я пишаюся цим, це одне з наших досягнень", - заявив Порошенко.

Згадайте новину: ГПУ склала повідомлення про підозру Курченку в розкраданні 5,6 млрд гривень НБУ, Укргазбанку, Брокбізнесбанку і Реал-банку.

Всесвітній банк відзначає, що в 2015 році дефіцит НАК "Нафтогаз України" склав 0,9% від ВВП.

Нагадаємо, 11 січня Яценюк заявив, що НАК "Нафтогаз України" відмовляється купувати газ у компанії "Газпром" за запропонованою ціною 212 доларів за тис. куб. м, оскільки ця ціна є невигідною для НАКу і неконкурентною порівняно з цінами на газ на європейському ринку.

1
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения