Головна Блог ... Новини "Нафтогаз" ще раз заплатить іноземним адвокатам і спробує стягнути збитки з Росії за втрату майна у анексованому Криму або нове про "вишки Бойко" "Нафтогаз" ще раз заплатить іноземним адвокатам і ...

"Нафтогаз" ще раз заплатить іноземним адвокатам і спробує стягнути збитки з Росії за втрату майна у анексованому Криму або нове про "вишки Бойко"

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 0

 • 1546

Відключити рекламу
 - tn1_naftogaz_shche_raz_zaplatit_inozemnim_advokatam_i_sprobue_styagnuti_zbitki_z_rosii_za_vtratu_mayna_u_aneksovanomu_krimu_568cfb1781ef8.jpg

ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 1 січня уклало угоду з юридичною компанією «Covington & Burling LLP» (США) вартістю $1,25 млн щодо захисту прав та інтересів України під час врегулювання спорів, пов’язаних із тимчасовою окупацію Автономної Республіки Крим. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

В обгрунтуванні закупівлі не розшифровується конкретний предмет спору, для якого найнято американських юристів. Вказано, що спори пов’язані із втратою або неможливістю використання «Нафтогазом України» майна та неотриманням ним доходів на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострова, території виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України.

Згадайте новину: Нафтогаз вже витратив 160 млн. гривень на юридичний супровід спорів із Газпромом. Хто компенсує ці витрати?

Укладення угоди з американцями відбулось після того, як Печерський суд за позовом Генпрокуратури наклав арешт на бурові установки «Петро Годованець» і «Незалежність». Вони були втрачені разом з Кримом, і українська влада майже два роки не докладала зусиль для їх повернення, поки росіяни не відбуксирували вишки подалі від України.

Також «Нафтогаз» пояснює обрання саме «Covington & Burling LLP» тим, що ця фірма має позитивний досвід захисту інтересів клієнтів на різних рівнях щодо Російської Федерації, російських державних підприємств та російських чиновників. «Її міжнародна арбітражна група широко визнана за її провідну інвестиційно-договірну практику, а її адвокати регулярно представляють як інвесторів, так і держави, в високопрофесійних справах інвестор-держава та в інших провадженнях», – йдеться в обґрунтуванні закупівлі, проведеної за переговорною процедурою.

До 2009 року старшим партнером «Covington & Burling LLP» був колишній генпрокурор США Ерік Холдер.

У 2011 році Юлія Тимошенко і БЮТ замовляли цій фірмі аудит справ по закупівлі автомобілів «Опель» у якості швидкої допомоги та використання грошей по Кіотському протоколу.

Обговорюйте тему: Газова війна між Україною та Росією

У 2015 році Міністерство закордонних справ за $0,30 млн найняло «Covington & Burling LLP» для захисту України в спорі з Росією щодо тлумачення та застосування Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року. Також МЗС уклало з фірмою ще одну угоду для захисту від Росії за $1,03 млн, не повідомляючи про яку саме справу йдеться.

Джерело: Наші гроші

Згадайте новину: Елена Тищенко: перспективы российского иска в английский суд о взыскании 3-х млрд. долларов долга Януковича с Украины

ЩО РОЗУМІЄТЬСЯ ПІД "ВИШКАМИ БОЙКО":

Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідіймальні плавучі бурові установки "Петро Годованець" і "Україна" (так звані "вишки Бойка"), що належать експропрійованій Росією компанії "Чорноморнафтогаз".

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з рішенням, арешт на бурові установки В312 - "Петро Годованець" і В319 - "Україна" виробництва компанії Keppel Corporation (Сінгапур) було накладено за клопотання Генеральної прокуратури України від 23 грудня 2015 року. При цьому звернення прокурорів до суду було подано 21 грудня.

Наголошується, що установки арештовані у рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року про підозру у зловживанні посадовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз України" і "Чорноморнафтогазу" при закупівлі даних установок.

У доводах прокуратури також вказується, що 14 грудня 2015 року установки незаконно були переміщені з Одеського газового родовища (північно-західна частина шельфу Чорного моря) ближче до окупованого Росією Криму.

15 грудня 2015 року українські морські прикордонники зафіксували факт порушення Росією норм міжнародного морського права. Зокрема, прикордонники виявили та задокументували, що дві самопідіймальні бурові установки (СПБУ) «Петро Годованець» і «Україна», які у 2014 році були незаконно захоплені Російською Федерацією під час анексії Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим.

Міністерство закордонних справ України розцінює перевезення Росією бурових установок у Чорному морі як «черговий епізод широкомасштабного грабежу майна та природних ресурсів».

Аналізуйте судовий акт: Арешт майна у анексованому Криму в рамках кримінальної справи "ВИШКИ БОЙКО" (Печерський районний суд міста Києва, слідчий суддя Карабань В. М., справа №757/47935/15-к)

ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз" до 17 березня 2014 р. належав "Нафтогазу України",однак після анексії півострова Росією підприємство було націоналізовано. Українська влада звернеться з позовом до Міжнародного арбітражного суду в Стокгольмі щодо експропріації Росією компанії "Чорноморнафтогаз". США поширили санкції на сімох представників владних структур Криму і Севастополя, а також на компанію "Чорноморнафтогаз".

 • 1546

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1546

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст