Главная Блог ... Консультации от юристов Поради від Протоколу: Як отримати безкоштовну земельну ділянку Поради від Протоколу: Як отримати безкоштовну земе...

Поради від Протоколу: Як отримати безкоштовну земельну ділянку

Отключить рекламу
 - tn1_0_15291200_1530006408_5b320b88255dd.jpg

Кожен громадянин України має право абсолютно безкоштовно отримати у власність ділянку землі.

На яку площу розраховувати

Перш за все, варто визначитися з місцем розташування бажаної ділянки, а також з її цільовим призначенням, від якого безпосередньо залежатиме максимально надавана площа.

До 2 гектарів землі держава Вам надасть для ведення власного сільського господарства, до 0,12 га - якщо хочете займатися садівництвом. Якщо бажаєте будувати будинок чи інші господарські будівлі, то можете розраховувати на ділянку землі розміром не більше 0,25 га в селах, до 0,15 га в селищах і до 0,10 га в містах. Також до 0,10 га Вам нададуть для ведення дачного будівництва і до 0,01 га на встановлення або спорудження особистого гаража для Вашого транспорту.

Якщо Ви займаєтеся фермерським господарством, то розмір ділянки напряму буде залежати від розміру земельного паю, визначеного для членів Вашої ферми. Але варто пам’ятати: кожен громадянин має право отримати від держави по одній ділянці з кожної категорії та зобов’язується використовувати землю за цільовим призначенням.

Куди звертатися

В залежності від того, чи належить земельна ділянка до земель комунальної або державної власності, звертатися з клопотанням варто або в органи місцевого самоврядування (ради), або в органи виконавчої влади на місцях (держадміністрації).

У клопотанні вказуються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. Додаються графічні матеріали з місцем ділянки, погодження землекористувача (якщо земля вилучається у іншого) і документи про освіту та досвід роботи у сільському господарстві (для фермерів).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання в місячний строк і надає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, або надає мотивовану відмову, що може полягати у невідповідності місця законам та різній містобудівній документації.

Після отримання та реєстрації заяви адміністрація або місцева рада направляє її копії до кількох державних органів, що мають надати свої висновки щодо можливості відведення вказаної в заяві земельної ділянки. Це, зокрема, органи містобудування та архітектури, органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, а також ті, що займаються питаннями лісового та водного господарства. Також копії можуть бути надіслані в органи зі збереження культурної спадщини та санітарно-епідеміологічну службу.

Від усіх органів надходять висновки про можливість відведення бажаної ділянки в межах її розмірів та площі для відповідних цілей, а також про суттєві умови відведення.

Розробка проекту землеустрою

Якщо протягом місяця немає ані схвалення, ані відмови, можна в місячний строк вже з дня закінчення терміну розгляду клопотання замовляти розробку проекту землеустрою з відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що варто письмово повідомити орган звернення і додати договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення землі.

У виконавця проекту мають бути відповідна дозвільна документація, ліцензія на здійснення згаданої діяльності, а у фізичної особи - сертифікат інженера-землевпорядника. Перевірити достовірність їхніх даних можна через Держгеокадастр. Без наявності відповідних дозвільних документів виготовлений проект землеустрою буде вважатися недійсним.

Максимальний строк розробки даного проекту не має перевищувати півроку. Після готовності розробник подає його на погодження до територіального відділення Державного агентства земельних ресурсів України і, за необхідності, до інших держорганів.

Далі документи подаються в Держгеокадастр. Коли рішення реєстратора протягом 2 тижнів буде прийнято на Вашу користь, на руки видадуть витяг з Державного земельного кадастру про ділянку із зазначенням його кадастрового номеру.

Пізніше до державного органу, до якого раніше подавали заяву на отримання дозволу на розробку проекту землеустрою, направляється як виписка з кадастру, так і проект землеустрою разом з клопотанням про затвердження згаданого проекту.

На даному етапі місцева рада або держадміністрація приймають рішення про безкоштовну передачу у власність земельної ділянки з відповідним кадастровим номером, площею та місцем розташування. Фактично земельна ділянка спочатку проходить реєстрацію права власності на неї громадою, і тільки потім уповноважений орган може безкоштовно передати її у власність конкретної особи.

Реєстрація права власності

Право власності на земельну ділянку підлягає державній реєстрації. Тому подаємо заяву до Державної реєстраційної служби України. Її розглядають протягом 5 робочих днів, після чого інформація про право власності на земельну ділянку має бути внесена до Реєстру прав.

Пам’ятайте: відмова органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені в суді.

Як бачимо, щоб отримати земельну ділянку у власність, потрібно буде все ж вкласти певні кошти, оскільки проект землеустрою та відведення ділянки безкоштовно не робиться.

Автор консультації: Alex Ander

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 5744

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 5744

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст