0
0
1928
Прийнятим 03 березня 2022року Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність” (чинний з 15.03.2022 р.) у Кримінальний кодекс було внесено новий вид кримінально караного діяння - колабораціонізм. Так, новою статтею 111-1 Кодексу визначено ряд діянь, що підпадають під ознаки кримінального правопорушення і тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Статтямістить багато форм злочину - 8 частин статтікожна із яких характеризується своїми особливими складами колабораційної діяльності. Більшість із них передбачає покарання саме за дії громадянина (-нки) України, що є вирізняльною ознакою колабораціонізму. Водночас, суб’єктом злочину може бути і юридична особа (та навіть організація без такого статусу). Зокрема, профільні закони про громадські об’єднання (в статті 28 Закону “Про громадські об’єднання”), політичні партії та благодійні організації (в статті 27 Закону “Про благодійну діяльність та благодійні організації”), відображають можливість застосування до таких заходів кримінально-правового характеру.
Згадайте новину: Освітян – колаборантів будуть саджати за грати
Серед тих форм колабораціонізму, що цікавлять нас в розглядуваній ситуації є наступні:
За частиною 5 статті 111-1 КК України, кримінально караним визнається:
Особи, які вчинили такі дії караються позбавленням волівід 5 до 10 років, разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).
За частиною 7 статті 111-1 КК України, караються, також, наступні дії, а саме:
Ці дії можуть потягнути позбавлення волі на строк від 12 - 15 років разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).
У випадку якщо такі дії (передбачені частиною 5, або 7) призвели до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків (тобто шкоди, що більша за 1 240 500 грн. станом на 2022 рік), покарання є суворішим - і може передбачати позбавлення волі на строк 15 років або довічно, разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).
Згадайте новину: Колаборціоністи. Кримінальна відповідальність та обмеження
Нещодавно, підозру у вчиненні колабораціонізму за таких підстав отримала громадянка України, житель і уродженка смт. Козацьке, Бериславського району, Херсонської області - 28 річна Мармій Наталія Сергіівна. 14.05.2022 року - Офіс Генерального прокурора виклав підозру на своїй веб-сторінці (за наступним посиланням).
Так, 01.03.2022 року російською федерацією (далі - рф) було окуповане місто Нова Каховка Херсонської області. Станом на 14 травня 2022 року, згідно Наказу №75 Мінреінтеграції зі змінами - Новокаховська міська територіальна громада вважається тимчасово окупованою територією.
У зв’язку із цим та для здійснення контролю, російські військові створили там незаконний правоохоронний орган - а саме, так званий, Новокаховський відділ поліції. Вони ж почали підшукувати осіб серед місцевого населення для співпраці у новоствореному незаконному правоохоронному органі. Посаду запропонували громадянці України і місцевій жительниці - Мармій Наталії Сергіївні. Вона, знаючи про факт окупації та - в принципі - із ким буде співпрацювати - в середині квітня 2022 року погодилась на посаду заступника начальника слідчого відділення Новокаховського відділу поліції.
Таким чином, Мармій Н.С. підозрюється у добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах, створених на ТО території (що є складом злочину, передбаченого частиною 7 статті 111-1 КК України). За наявності достатніх та належних доказів, суд може призначити колабораціоністці покарання у вигляді позбавлення волі від 12 - 15 років, разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
520
Коментарии:
0
Просмотров:
197
Коментарии:
0
Просмотров:
243
Коментарии:
0
Просмотров:
267
Коментарии:
0
Просмотров:
175
Коментарии:
0
Просмотров:
792
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2023 «Протокол». Все права защищены.