Головна Блог ... Новини Погодилась на посаду в правоохоронних органах і отримала підозру: статті 111-1 КК України - колаборантка Мармій Н.С. Погодилась на посаду в правоохоронних органах і от...

Погодилась на посаду в правоохоронних органах і отримала підозру: статті 111-1 КК України - колаборантка Мармій Н.С.

эксклюзив
Відключити рекламу
Погодилась на посаду в правоохоронних органах і отримала підозру: статті 111-1 КК України - колаборантка Мармій Н.С. - 9d818db75fe730875edd12c5b84d07dc.jpg

Прийнятим 03 березня 2022року Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність” (чинний з 15.03.2022 р.) у Кримінальний кодекс було внесено новий вид кримінально караного діяння - колабораціонізм. Так, новою статтею 111-1 Кодексу визначено ряд діянь, що підпадають під ознаки кримінального правопорушення і тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Статтямістить багато форм злочину - 8 частин статтікожна із яких характеризується своїми особливими складами колабораційної діяльності. Більшість із них передбачає покарання саме за дії громадянина (-нки) України, що є вирізняльною ознакою колабораціонізму. Водночас, суб’єктом злочину може бути і юридична особа (та навіть організація без такого статусу). Зокрема, профільні закони про громадські об’єднання (в статті 28 Закону “Про громадські об’єднання”), політичні партії та благодійні організації (в статті 27 Закону “Про благодійну діяльність та благодійні організації”), відображають можливість застосування до таких заходів кримінально-правового характеру.

Згадайте новину: Освітян – колаборантів будуть саджати за грати

Серед тих форм колабораціонізму, що цікавлять нас в розглядуваній ситуації є наступні:

За частиною 5 статті 111-1 КК України, кримінально караним визнається:

 • добровільне зайняття посади громадянином України, яка пов’язана з виконанням орг.-розпорядчих або адм.-господарських функцій, у створених на тимчасово окупованій території (далі - ТО территорія), незаконних органах влади, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора;
 • або добровільне обрання до вищенаведених органів;
 • або участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на ТО території;
 • або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на ТО території.

Особи, які вчинили такі дії караються позбавленням волівід 5 до 10 років, разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).

За частиною 7 статті 111-1 КК України, караються, також, наступні дії, а саме:

 • добровільне зайняття посади в незаконних судових / правоохоронних органах, створених на ТО території, громадянином України;
 • або добровільна участь такого (-ї) в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на ТО території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора чи надання вищенаведеним формуванням допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Ці дії можуть потягнути позбавлення волі на строк від 12 - 15 років разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).

У випадку якщо такі дії (передбачені частиною 5, або 7) призвели до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків (тобто шкоди, що більша за 1 240 500 грн. станом на 2022 рік), покарання є суворішим - і може передбачати позбавлення волі на строк 15 років або довічно, разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).

Згадайте новину: Колаборціоністи. Кримінальна відповідальність та обмеження

Нещодавно, підозру у вчиненні колабораціонізму за таких підстав отримала громадянка України, житель і уродженка смт. Козацьке, Бериславського району, Херсонської області - 28 річна Мармій Наталія Сергіівна. 14.05.2022 року - Офіс Генерального прокурора виклав підозру на своїй веб-сторінці (за наступним посиланням).

Так, 01.03.2022 року російською федерацією (далі - рф) було окуповане місто Нова Каховка Херсонської області. Станом на 14 травня 2022 року, згідно Наказу №75 Мінреінтеграції зі змінами - Новокаховська міська територіальна громада вважається тимчасово окупованою територією.

У зв’язку із цим та для здійснення контролю, російські військові створили там незаконний правоохоронний орган - а саме, так званий, Новокаховський відділ поліції. Вони ж почали підшукувати осіб серед місцевого населення для співпраці у новоствореному незаконному правоохоронному органі. Посаду запропонували громадянці України і місцевій жительниці - Мармій Наталії Сергіївні. Вона, знаючи про факт окупації та - в принципі - із ким буде співпрацювати - в середині квітня 2022 року погодилась на посаду заступника начальника слідчого відділення Новокаховського відділу поліції.

Таким чином, Мармій Н.С. підозрюється у добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах, створених на ТО території (що є складом злочину, передбаченого частиною 7 статті 111-1 КК України). За наявності достатніх та належних доказів, суд може призначити колабораціоністці покарання у вигляді позбавлення волі від 12 - 15 років, разом з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років, а також, з конфіскацією майна (чи без конфіскації).

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 2088

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2088

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст