Главная Блог ... Новости Неефективну виконавчу службу реформують: Верховна Раду створила інститут приватних судових виконавців Неефективну виконавчу службу реформують: Верховна ...

Неефективну виконавчу службу реформують: Верховна Раду створила інститут приватних судових виконавців

эксклюзив
Отключить рекламу
 - tn1_0_97504200_1464904027_5750a95bee109.jpg

Верховна Рада України ухвалила президентський проект Закону «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№2506а).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 239 народних депутатів із 380, зареєстрованих у сесійній залі.

Згідно з текстом законопроекту до другого читання, Законом встановлюється, що примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) покладається на органи Державної виконавчої служби та у визначених Законом України "Про виконавче провадження" випадках – на приватних виконавців.

Визначається, що систему органів примусового виконання рішень становлять: Міністерство юстиції України та органи Державної виконавчої служби, утворені міністерством в установленому законодавством порядку.

Відповідно до закону, державними виконавцями є керівники органів Державної виконавчої служби, їхні заступники, головні державні виконавці, старші державні виконавці, державні виконавці органів Державної виконавчої служби.

Державні виконавці, керівники та спеціалісти органів Державної виконавчої служби є державними службовцями. Державним виконавцем може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою і здатний за своїми особистими і діловими якостями здійснювати повноваження державного виконавця.

Згадайте новину: Революція у судовій системі: ВРУ внесла зміни в Конституцію України та прийняла новий закон "Про судоустрій та статус суддів"

Фінансове та матеріальне забезпечення діяльності працівників органів Державної виконавчої служби та фінансування витрат на проведення і організацію виконавчих дій здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, а також коштів виконавчого провадження, порядок формування яких встановлюється Законом України "Про виконавче провадження".

Чисельність працівників органів Державної виконавчої служби, порядок та норми матеріального забезпечення їхньої діяльності встановлюються Кабінетом міністрів України.

Водночас Міністерство юстиції забезпечує підготовку приватних виконавців та підвищення їхньої кваліфікації; видає посвідчення приватного виконавця; формує Єдиний реєстр приватних виконавців України, визначає порядок його ведення.

Приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше 2 років та склав кваліфікаційний іспит. Приватний виконавець є суб'єктом незалежної професійної діяльності.

Вспомните новость: Филатов: новый Верховный Суд может быть создан уже в марте 2017 года

Приватним виконавцем не може бути, зокрема, особа, яка вчинила корупційне правопорушення або порушення, пов'язане з корупцією, – протягом 3 років з дня вчинення; звільнена з посади судді, прокурора, працівника правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у зв'язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності, – протягом 3 років з дня звільнення.

Для визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця, та вирішення питання щодо надання права на здійснення діяльності приватного виконавця при Міністерстві юстиції утворюється Кваліфікаційна комісія приватних виконавців. Її головою є міністр юстиції України або його заступник.

Комісія, зокрема, проводить кваліфікаційні іспити та затверджує їх результати; приймає рішення про видачу посвідчення приватного виконавця.

Особа, яка виявила намір здійснювати діяльність приватного виконавця, до подання заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту зобов'язана пройти навчання і стажування приватного виконавця.

За вчинення виконавчих дій приватному виконавцю сплачується винагорода, яка складається з основної та додаткової.

Контроль за діяльністю приватного виконавця здійснюється Міністерством юстиції України шляхом проведення планових і позапланових перевірок.

Законом визначається, що виконавчим округом є територія Автономної Республіки Крим, області, міст Києва чи Севастополя.

Згадайте новину: Мін’юст отримує менше скарг на дії реєстраторів

Фізичні або юридичні особи мають право вільного вибору приватного виконавця з числа тих, відомості про яких внесено до Єдиного реєстру приватних виконавців України, з урахуванням місця виконання рішення, визначеного Законом України "Про виконавче провадження".

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 7 цього розділу цього Закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України 8 жовтня 2015 року ухвалила в першому читанні проект закону «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», внесений президентом України (реєстраційний номер 2506а).

Прийняття закону є вимогою Міжнародного валютного фонду і дасть змогу поліпшити позицію України в рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку Doing Business.

Джерело: УНІАН

Згадайте новину: Генпрокуратура: Высшим хозсудом управляли в ручном режиме - расследование фактов вмешательства в систему распределения судебных дел

 • 1978

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1978

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст