Главная Блог ... Новости Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД п...

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

Отключить рекламу
Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ - 14fe4c039c5bb30157fe8dcf42adb7e1.jpeg

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

З ініціативою про таке удосконалення законодавства про безоплатну правничу допомогу НААУ звернулася до підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

Згідно з чинною редакцією ст. 335 Кримінального процесуального кодексу, у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби.

На цій підставі суди часто приймають рішення про зупинення судового провадження. У тому числі у справах, де обвинуваченим надавалася безоплатна вторинна правнича допомога.

І в таких випадках адвокати протягом невизначеного строку не можуть отримати оплату за вже надані ними послуги. Адже за законодавством така оплата та відшкодування витрат здійснюється лише у разі закінчення стадії провадження або у випадку дострокового припинення дії доручення. А воно формально продовжує діяти, бо центри БПД не мають необхідних повноважень для його припинення.

З урахуванням наведеного, пропонується доповнити ч. 1 ст. 23 Закону «Про безоплатну правничу допомогу» новою підставою припинення надання БВПД: «кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено».

Також можна ознайомитися із проектом Закону та пояснювальною запискою до нього.

Джерело: НААУ

 • 564

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 564

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст