Головна Блог ... Новини Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД п...

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

Відключити рекламу
Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ - 14fe4c039c5bb30157fe8dcf42adb7e1.jpeg

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

З ініціативою про таке удосконалення законодавства про безоплатну правничу допомогу НААУ звернулася до підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

Згідно з чинною редакцією ст. 335 Кримінального процесуального кодексу, у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби.

На цій підставі суди часто приймають рішення про зупинення судового провадження. У тому числі у справах, де обвинуваченим надавалася безоплатна вторинна правнича допомога.

І в таких випадках адвокати протягом невизначеного строку не можуть отримати оплату за вже надані ними послуги. Адже за законодавством така оплата та відшкодування витрат здійснюється лише у разі закінчення стадії провадження або у випадку дострокового припинення дії доручення. А воно формально продовжує діяти, бо центри БПД не мають необхідних повноважень для його припинення.

З урахуванням наведеного, пропонується доповнити ч. 1 ст. 23 Закону «Про безоплатну правничу допомогу» новою підставою припинення надання БВПД: «кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено».

Також можна ознайомитися із проектом Закону та пояснювальною запискою до нього.

Джерело: НААУ

 • 563

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 563

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст