07.07.2014    Просмотров:  381
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Не тільки НАК «Нафтогаз України» судиться із ВАТ «Газпром» у Стокгольмі.

Не тільки НАК «Нафтогаз України» судиться із ВАТ «Газпром» у Стокгольмі.  - ne_tilki_nak_naftogaz_ukraini_suditsya_iz_vat_gazprom_u_stokgolmi_53bab4317a7ea.jpg

Останнім часом поняття «справедливої ціни на газ» дуже часто використовується багатьма людьми, які мають якесь відношення до газу в Україні. Інколи до поняття «справедлива ціна» додають ще поняття «ринкова ціна». Чиновники обурено розповідають, що ВАТ «Газпром» саме  неправомірно, а не «зухвало», «борзо», «імперіалістично», «монополістично», «диктатурно» і т.д., підвищує ціни на газ в односторонньому порядку в рамках діючого контракту або неправомірно завищує  без економічного обґрунтування ціни на газ, тим самим провокуючи «адекватну» реакцію.     

Проте багато юристів не розуміють, яким чином у міжнародній торгівлі на рівні господарюючих суб’єктів можна змусити у законний спосіб продавця газу знизити ціну на свій товар, при цьому зробити це рішенням суду.  Не говорячи вже про те, що робити, коли ВАТ «Газпром» програвши суд відмовиться виконувати невигідне для себе рішення, посилаючись на застереження про публічний порядок.

Так чи інакше 16 червня 2014р. НАК «Нафтогаз» подало позов на ВАТ «Газпром» до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм і отримало від ВАТ «Газпром» зустрічний позов в цей самий міжнародний арбітражний суд.

Згадайте новину: Взаємні позови НАК «Нафтогаз Україна» та ВАТ «Газпром» до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм.»

Як виявилося не лише Україна намагається знизити газову залежність шляхом отримання рішення суду. Сьогодні ЗМІ поширили повідомлення,  про те що  німецька компанія E. On Global Commodities SE подала позов на ВАТ «Газпром» також до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм і також з вимогою перегляду цін по довгостроковим контрактам. Спір, як і у випадку з НАК «Нафтогаз України», також стосується скасування ВАТ «Газпром» знижки на ціну за 1-у тис. куб. м газу наданої німецькому покупцю газу раніше до анексії Росією Криму.

Слід додати, що проблеми з ВАТ «Газпром» з приводу ціни на газ також існують у таких відомих покупців як міжнародної Shell,  польської PGNiG, італійської Eni і не виключено, що вирішення цих проблем також буде перенесено до міжнародних арбітражних судів. 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: