Головна Блог ... Новини Взаємні позови НАК "Нафтогаз Україна" та ВАТ "Газпром" до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм Взаємні позови НАК "Нафтогаз Україна" та ВАТ "Газп...

Взаємні позови НАК "Нафтогаз Україна" та ВАТ "Газпром" до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 0

 • 0

 • 1771

Відключити рекламу
Взаємні позови НАК \

Газова війна між Україною та Росією після чималої кількості безрезультативних раундів переговорів, в тому числі за участю представників Європейської комісії, які тривали більше двох місяців, стає все більш жорсткою.

Як відомо традиційним наріжним каменем спотикання у всіх газових переговорах є - ціна 1-ї тис. куб. м газу, яку і в цьому випадку сторони розуміють по різному.

Українська сторона, посилаючись на норми діючого Контракту № КП між ВАТ «Газпром» (Москва, РФ) та НАК «Нафтогаз» ( Київ, Україна) від 19 січня 2009р. купівлі - продажу природного газу в 2009-2019р., вважає встановленою ціну у 268 дол. США/тис. куб. м. і згодна за такою ціною оплатити і накопичені борги, і майбутні поставки.

Російська сторона також посилаючись на норми Контракту № КП від 19 січня 2009р. вважає, що з другого кварталу 2014р. ціна за 1-у тис. куб. м газу повинна бути 485,00 дол. США. Таке збільшення ціни обґрунтовується відміною урядом РФ двох знижок: перша знижка надавалась на підставі Харковських угод в обмін на перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі і стала недійною після анексії АР Крим Російською Федерацією, друга знижка була надана Україні у грудні 2013р. і відмінена пізніше у зв’язку зі збільшенням боргу внаслідок несплати поточних поставок газу.

Компромісу у питанні ціни між сторонами досягнуто не було, при цьому були заявлені взаємні звинувачення у політичних причинах неконструктивності позицій.

Сьогодні одночасно у ЗМІ з’явились взаємопов’язані релізи найбільших компанії України та Росії. Так, НАК «Нафтогаз України» повідомила про подання позову проти ВАТ «Газпром» до Арбітражного інституту при Торгівельній палаті Стокгольму із вимогами про встановлення справедливої та ринкової ціни на газ, який постачає ВАТ «Газпром» в Україну, та стягнення переплати за газ, який було поставлено в Україну починаючи з 2010 року, в сумі 6 млрд. доларів США. Зі свого боку ВАТ «Газпром» інформує про подання позову в той самий міжнародний арбітраж проти НАК «Нафтогаз Україна» про стягнення заборгованості в сумі 4,5 млрд. доларів США за поставлений газ у попередніх і поточному періоді. Одночасно ВАТ «Газпром» попереджає НАК «Нафтогаз Україна», що починаючи з 16 червня 2014р. природній газ буде поставлятись в Україну тільки в попередньо оплачених обсягах у відповідності із умовами Контракту № КП від 19 січня 2009р. (мається на увазі ціна у 485,00 дол. США/тис. куб. м).

Таким чином, вперше в історії газового питання між Україною та Росією юридично ціну на газ визначать не сторони, а авторитетний міжнародний арбітраж, рішення якого є остаточним і не оскаржується. Аналітикам всіх галузей залишається тільки прогнозувати, яке буде рішення і скільки часу знадобиться арбітрам, щоб прийняти рішення в цьому питанні.

Із текстом Контракту № КП між ВАТ "Газпром" (Москва РФ) та НАК "Нафтогаз" (Київ, Україна) від 19 січня 2009р. купівлі-продажу природного газу в 2009-2019рр. можливо ознайомитись за цим посиланням.

 • 1771

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1771

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст