16.06.2014    Просмотров:  405
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Взаємні позови НАК "Нафтогаз Україна" та ВАТ "Газпром" до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм

Взаємні позови НАК "Нафтогаз Україна" та ВАТ "Газпром" до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм  - vzaemni_pozovi_nak_naftogaz_ukraina_ta_vat_gazprom_do_arbitragnogo_institutu_torgovoi_palati_m_stokgolm_539ee17cf16cb.jpg

Газова війна між Україною та Росією після чималої кількості безрезультативних раундів переговорів, в тому числі за участю представників Європейської комісії,  які тривали більше двох місяців, стає все більш жорсткою.

Як відомо традиційним наріжним каменем спотикання у всіх газових переговорах  є -  ціна   1-ї тис. куб. м газу, яку  і в цьому випадку сторони розуміють по різному.  

Українська сторона, посилаючись на норми діючого Контракту № КП  між ВАТ «Газпром»    (Москва, РФ) та НАК «Нафтогаз» ( Київ, Україна) від 19 січня 2009р. купівлі - продажу природного газу в 2009-2019р., вважає встановленою ціну  у 268 дол. США/тис. куб. м. і згодна за такою ціною оплатити і накопичені борги, і майбутні поставки.

Російська сторона також посилаючись на норми Контракту № КП від 19 січня 2009р.   вважає, що з другого кварталу 2014р. ціна за 1-у тис. куб. м газу повинна бути 485,00 дол. США. Таке збільшення ціни обґрунтовується відміною урядом РФ двох знижок: перша знижка надавалась на підставі Харковських угод в обмін на перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі  і стала недійною після анексії АР Крим Російською Федерацією, друга знижка була надана Україні у грудні 2013р. і відмінена пізніше у зв’язку зі збільшенням боргу внаслідок несплати поточних поставок газу.

Компромісу у питанні ціни між сторонами досягнуто не було, при цьому були заявлені взаємні звинувачення у політичних причинах неконструктивності позицій.  

Сьогодні одночасно у ЗМІ з’явились взаємопов’язані релізи найбільших компанії України та Росії. Так, НАК «Нафтогаз України» повідомила про подання позову проти ВАТ «Газпром» до Арбітражного інституту при Торгівельній палаті Стокгольму із вимогами про встановлення справедливої та ринкової ціни на газ, який постачає ВАТ «Газпром» в Україну, та стягнення переплати за газ, який було поставлено в Україну  починаючи з 2010 року,  в сумі 6 млрд. доларів США.  Зі свого боку ВАТ «Газпром» інформує про подання позову в той самий  міжнародний арбітраж проти НАК «Нафтогаз Україна» про стягнення заборгованості в сумі 4,5 млрд. доларів США за поставлений газ у попередніх і поточному періоді. Одночасно ВАТ «Газпром» попереджає НАК «Нафтогаз Україна», що починаючи з 16 червня 2014р. природній газ буде поставлятись в Україну тільки в попередньо оплачених обсягах  у відповідності із умовами Контракту  № КП від 19 січня 2009р. (мається на увазі ціна у 485,00 дол. США/тис. куб. м).   

Таким чином, вперше в історії газового питання між Україною та Росією юридично ціну на газ визначать не сторони, а авторитетний міжнародний арбітраж, рішення якого є остаточним і не оскаржується. Аналітикам всіх галузей залишається тільки прогнозувати, яке буде рішення і скільки часу знадобиться арбітрам, щоб прийняти рішення в цьому питанні.    

Із текстом Контракту № КП між ВАТ "Газпром" (Москва РФ) та НАК "Нафтогаз" (Київ, Україна) від 19 січня 2009р. купівлі-продажу природного газу в 2009-2019рр. можливо ознайомитись за цим посиланням.

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: