Автор не указан
0
0
19211
Якщо Ви бажаєте відкрити аптеку, то в першу чергу для цього вам необхідно отримати ліцензію на роздрібну торгівлю ліками (лікарські засоби). Як це швидко зробити? Поговоримо сьогодні саме про це.
З чого починати?
1. Пошук приміщення Вимоги до приміщення:
ОБОВ’ЯЗКОВО нежитловий фонд перший поверх (окрім випадків розміщення аптеки в лікувально-профілактичній установі, допускається розміщення на будь-якому поверсі), окремий вихід з торгового залу (окрім випадків загального тамбура і розміщення в торгових центрах, готелях, аеропортах і так далі).
Користуйтесь консультацією: «Як з квартири зробити магазин? З житлового фонду в нежитлове приміщення!»
2. Виконуємо ліцензійні вимоги щодо приміщень всередині аптеки
Більшість майбутніх власників аптеки після того, як знайдуть приміщення, роблять там ремонт самостійно і планують, відповідно, всі інші приміщення під ліцензійні умови. Невеликі перепланування, що не зачіпають стіни, що несуть, а також гіпсокартонні перегородки і так далі. Отже, розглянемо всі необхідні приміщення і нюанси з ними пов’язані.
Торговий зал аптеки
ВАЖЛИВО! Торговий зал повинен обов’язково розміщуватися на першому поверсі!
Виключення: аптека, в якій більше, ніж один поверх і декілька торгових залів. Варіант, що часто зустрічається в нашій практиці, – цоколь 1 поверх.
У разі, якщо аптека має цокольний поверх, можливе розміщення торгового залу на цокольному поверсі тільки, якщо рівень підлоги не нижче рівня землі більш ніж на 0,5 метра.
Вимоги до площі торгового залу :
Матеріальна кімната (приміщення для зберігання медпрепаратів)
ВАЖЛИВО! Матеріальна кімната не має бути прохідною!
У матеріальній кімнаті розміщуються холодильники, сейфи, шафи, стелажі, а також засоби для контролю за температурою і вологістю приміщення (гігрометри, термометри).
ВАЖЛИВО! Усі вимірювальні засоби мають бути з метрологічною перевіркою (наявність свідоцтва про перевірку). Обов’язково необхідно стежити за термінами перевірки і подовжувати її.
Пользуйтесь консультацией: Организация бизнеса. Совет желающим учредить предприятие.
Кімната персоналу
Вимоги до площі кімнати персоналу :
Кімната персоналу має бути обладнена холодильником (ВИКЛЮЧЕННЯ: аптека в селі), шафами для одягу, меблями.
Убиральня з умивальником
У аптеці має бути убиральня з умивальником (ВИКЛЮЧЕННЯ: аптека в селі. У селі, де відсутні водопровід і каналізація, дозволяється розміщення убиральні поза аптекою, НЮАНС: убиральня тоді не зараховується в загальну площу аптеки) при такому варіанті обов’язково необхідно обладнати в аптеці місце для санітарної обробки рук)
3. Персонал аптеки
Для отримання ліцензії на аптеку необхідно заздалегідь визначитися із завідувачем (кою) аптекою.
Завідувач (юча) аптекою повинен мати:
ВАЖЛИВО! Завідувачка (ий) не має права працювати за сумісництвом. (Тобто на посаді завідувачки тільки на одному робочому місці, на іншій посаді можна працювати, як в цій аптеці, так і в іншому місці).
Також необхідно визначитися і призначити відповідального за контроль якості продукції.
НЮАНС! Завідувачка і відповідальний можуть бути в одній особі.
Якщо усі ліцензійні умови виконані, залишається на підставі всього вищепереліченого заповнити заявку на видачу ліцензії і відомості про наявність матеріально – технічної бази і кваліфікованого персоналу аптеки, а також подати на розгляд в Державну службу України з лікарських засобів МОЗ України.
Строк дії ліцензії
На даний момент ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами безстрокова!
Вспомните новость: Закрытие бизнеса: почему опасно уходить, "не прощаясь"
З нашої практики відповідаємо на питання, які найбільш часто задають наші клієнти:
Для отримання ліцензії на аптеку, окрім вимог до приміщення, є певні вимоги до кваліфікації персоналу аптеки. Які вони?
Є додаткові вимоги до завідувача аптеки. Окрім вищої фармацевтичної освіти, завідуючий (а) аптекою обов’язково повинна мати сертифікат провізора – фахівця за фахом “Організація і управління фармацією” наказ МОЗ від 28.10.2002 р. № 385.
Ця вимога пред’являється до всіх аптек?
Ця вимога не поширюється на завідувачів аптек в селах, селищах міського типу, оскільки там завідуючим може бути молодший фахівець спеціальності “Фармація” або бакалавр спеціальності “Фармація”.
Чи може завідувач аптекою працювати на двох посадах одночасно?
ВАЖЛИВО! Не допускається робота на посаді завідувача за сумісництвом. Тобто завідувач може працювати за сумісництвом ще десь, але на іншій посаді. На посаді завідувачки тільки в одному місці.
Як бути, якщо кандидат на посаду давно не працював за фахом, що не рідкість у наш час?
Спеціалісти, які не працювали більше 5-ти років за спеціальністю, вказаній в сертифікаті (посвідченні) спеціальності, можуть бути допущені до роботи тільки після проходження перепідготовки.
Є ще які-небудь вимоги, які покладаються на директора аптеки з приводу персоналу?
На працедавця (власника аптеки) також покладається обов’язок розробки посадових інструкцій працівників аптеки, в яких мають бути відбиті основні функції, повноваження, професійні знання, компетенція й інші вимоги до працівників аптеки.
Пользуйтесь консультацией: Бизнес эмиграция из Украины на примере 9 стран: виза, вид на жительство, расходы
Ми розуміємо, що дуже багато нюансів, а часу займатися ними у підприємця, який все ж наважився почати торгівлю фармацевтичними препаратами в Україні, не так багато. Йому необхідно знайти приміщення, яке б, окрім того, повинно знаходиться в потенційно “прибутковому” місці, ще і відповідало б ліцензійним умовам. Буває таке, що приміщення ідеальне для підприємця, а ось ліцензію на нього отримати нереально, оскільки бракує метражу, щоб виконати всі ліцензійні вимоги.
Підприємець весь в організаційних питаннях, часу ще документи складати і розробляти зовсім не залишається. Для цього працюємо ми. Хто вирішив підготувати документи для отримання ліцензії на аптеку самостійно, варто розуміти, що документи мають бути складені так, щоб отримати ліцензію з першого разу, а не з другого, з третього. Аптека в іншому разі простоюватиме, поки йде процес отримання ліцензії.
Часу на помилки немає, час – гроші. Оренда аптеки не дешеве задоволення і нікого не цікавить працював об’єкт або ні, фінансові втрати неминучі. Тому краще перекласти відповідальність на професіоналів, які розуміються в цьому ділі. Просто зателефонуйте нам і ми допоможемо вирішити всі ваші питання!
Автор консультації: Юрій Усманов
Источник: Правова консультація
Про зміни в порядку отримання ліцензії на торгівлю лікарськими засобами та відкриття аптеки дивіться на відео:
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
448
Коментарии:
0
Просмотров:
425
Коментарии:
0
Просмотров:
606
Коментарии:
0
Просмотров:
1436
Коментарии:
1
Просмотров:
403
Коментарии:
0
Просмотров:
495
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.