Главная Блог ... Новости Маєш дороге авто? Множ штраф на 10!

Маєш дороге авто? Множ штраф на 10!

эксклюзив
Отключить рекламу
Маєш дороге авто? Множ штраф на 10! - 852009141540a8b1811fe0176545bab2.jpg

У раді зареєстрували новий законопроєкт, який може "вдарити" по водіях елітних автомобілів.

Депутати від "Слуги народу" зареєстрували законопроєкт №7026, який пропонує з 2023 року встановити для порушників правил дорожнього руху на елітних авто десятикратні розміри штрафів. Відповідні зміни вноситумуться до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Збільшені штрафи встановлюватимуться за вчинення правопорушень, передбачених статтями 80 81 121 121-1 122 122-2 122-4 123 124 124-1 126 130 КУпАП.

Що таке «елітний автомобіль», депутати зазначають тільки в пояснювальній записці. Це легковий автомобіль, середньоринкова вартість якого перевищує 375 мінімальних заробітних плат, тобто на 2022 рік його вартість становить понад 2,4 млн грн. (приблизно 85 000 $).

Депутати планують запровадити це поняття законопроектом про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо зниження оподаткування соціальних автомобілів та підвищення оподаткування елітних автомобілів, якого на момент реєстрації проєкту №7026 ще не було подано до ВРУ.

Наприклад, за їзду без ременя безпеки водію елітного авто загрожуватиме штраф у 5100 грн. Десятикратне збільшення штрафів призведе до того, що за незупинку авто на вимогу посадової особи Укртрансбезпеки доведеться викласти 510 000 грн. Такий розмір штрафу за суворістю відповідає покаранню за особливо тяжкі злочини. Тому, запропоновані санкції є неспіврозмірними.

Також вдвічі можуть зрости штрафи за вчинення кримінальних правопорушень у цій сфері.

Слід зазначити, що вказаний підхід є дискримінаційним, адже вартість автомобіля, при керуванні яким було скоєно правопорушення, ніяким чином не впливає на наслідки такого порушення. Тому, вказана ознака не здатна підвищити рівень суспільної шкідливості/небезпечності скоєного.

Реалізація законопроєкту створюватиме корупційне середовище у процесі притягнення власників/водіїв елітних автомобілів до відповідальності. Уповноважені особи зможуть вимагати неправомірну вигоду як підставу для уникнення величезних штрафів, а на власників дорогих авто може бути відкрите справжнє "полювання". Порушнику буде вигідніше надати хабар, ніж сплачувати штраф у десятикратному розмірі.

Автор новини: Климосюк Андрій

 • 3110

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 3110

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст