11.01.2019 | Автор: Barbashin Sergey
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

LiqPay та спрощена система оподаткування

Проведення розрахунків через «електронні платіжні системи, зокрема LiqPay», позбавляє права знаходитися на спрощеній системі оподаткування. До такого висновку наприкінці року дійшла Державна фіскальна служба у місті Києві у податковій консультації від 20.12.2018 року.

ДФС робить висновок, що платники єдиного податку можуть проводити діяльність з продажу товарів та надання послуг виключно у готівковій та/або безготівковій грошовій формі. Суб’єкти господарювання, що проводять розрахунки через електронні платіжні системи зобов’язані перейти на сплату інших податків та зборів, визначених Податковим кодексом України.

ТЕМА: ДФС: Проведення розрахунків через електронні платіжні системи, зокрема LiqPay, не відносяться до грошових розрахунків, тобто є порушенням умов перебування на спрощеній системі оподаткування.

У консультації ДФС порівнює поняття "готівкові розрахунки" та "електронні гроші", вказуючи, що "електронні гроші" не відносяться до готівкової та безготівкової форми проведення розрахунків, а й відповідно суб’єкти господарювання не можуть перебувати на спрощеній системи оподаткування.

Однак, тут виникають питання: Чи є LiqPay електронною платіжною системою ?

Чи дійсно використовуються електронні гроші?

На офіційному сайті LiqPay вказується, що LiqPay - це web-інтерфейс ПриватБанку, за допомогою якого є можливість оплачувати товари чи послуги в мережі інтернет, а також відправляти грошові перекази з картки на картку.

Тобто, LiqPay не електронна платіжна система, а web-інтерфейс для оброблення платежів, фізичним аналогом такого інтерфейсу є платіжні термінали.

В свою чергу, на дану податкову консультацію від ДФС відреагував і сам ПриватБанк. В компанії заявляють, що LiqPay не зареєстрована як платіжна система, що підтверджується відомостями з Реєстру платіжних систем Національного Банку України. Дані відомості можна перевірити на офіційному сайті НБУ.

Окрім іншого, інтернет-магазини, що використовують LiqPay, отримують грошові кошти від продажу товарів робіт і послуг в безготівковій формі на поточний рахунок в банківській установі України. Відповідно не здійснюється використання або проведення розрахунків електронними грошами.

Позиція банківської установи полягає в тому, що LiqPay не є електронною системою платежу, а протилежну думку податківців вони називають «наслідком помилкового уявлення про правове регулювання послуги LiqPay».

Таким чином, суб’єкти господарювання, які використовують LiqPay, отримують виручку за продаж товарів чи надання послуг в безготівковій грошовій формі.

LiqPay не є електронною платіжною системою чи системою обігу електронних грошей, а отже такий спосіб отримання коштів не суперечить положенням Податкового кодексу України та не є підставою для переходу зі спрощеної системи оподаткування.

Автор консультації: Barbashin Sergey

2
Нравится
  
740 Просмотров
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення