Головна Блог ... Консультації від юристів LiqPay та спрощена система оподаткування

LiqPay та спрощена система оподаткування

Відключити рекламу
 - tn1_0_09022700_1547197982_5c385e1e160da.png

Проведення розрахунків через «електронні платіжні системи, зокрема LiqPay», позбавляє права знаходитися на спрощеній системі оподаткування. До такого висновку наприкінці року дійшла Державна фіскальна служба у місті Києві у податковій консультації від 20.12.2018 року.

ДФС робить висновок, що платники єдиного податку можуть проводити діяльність з продажу товарів та надання послуг виключно у готівковій та/або безготівковій грошовій формі. Суб’єкти господарювання, що проводять розрахунки через електронні платіжні системи зобов’язані перейти на сплату інших податків та зборів, визначених Податковим кодексом України.

ТЕМА: ДФС: Проведення розрахунків через електронні платіжні системи, зокрема LiqPay, не відносяться до грошових розрахунків, тобто є порушенням умов перебування на спрощеній системі оподаткування.

У консультації ДФС порівнює поняття "готівкові розрахунки" та "електронні гроші", вказуючи, що "електронні гроші" не відносяться до готівкової та безготівкової форми проведення розрахунків, а й відповідно суб’єкти господарювання не можуть перебувати на спрощеній системи оподаткування.

Однак, тут виникають питання: Чи є LiqPay електронною платіжною системою ?

Чи дійсно використовуються електронні гроші?

На офіційному сайті LiqPay вказується, що LiqPay - це web-інтерфейс ПриватБанку, за допомогою якого є можливість оплачувати товари чи послуги в мережі інтернет, а також відправляти грошові перекази з картки на картку.

Тобто, LiqPay не електронна платіжна система, а web-інтерфейс для оброблення платежів, фізичним аналогом такого інтерфейсу є платіжні термінали.

В свою чергу, на дану податкову консультацію від ДФС відреагував і сам ПриватБанк. В компанії заявляють, що LiqPay не зареєстрована як платіжна система, що підтверджується відомостями з Реєстру платіжних систем Національного Банку України. Дані відомості можна перевірити на офіційному сайті НБУ.

Окрім іншого, інтернет-магазини, що використовують LiqPay, отримують грошові кошти від продажу товарів робіт і послуг в безготівковій формі на поточний рахунок в банківській установі України. Відповідно не здійснюється використання або проведення розрахунків електронними грошами.

Позиція банківської установи полягає в тому, що LiqPay не є електронною системою платежу, а протилежну думку податківців вони називають «наслідком помилкового уявлення про правове регулювання послуги LiqPay».

Таким чином, суб’єкти господарювання, які використовують LiqPay, отримують виручку за продаж товарів чи надання послуг в безготівковій грошовій формі.

LiqPay не є електронною платіжною системою чи системою обігу електронних грошей, а отже такий спосіб отримання коштів не суперечить положенням Податкового кодексу України та не є підставою для переходу зі спрощеної системи оподаткування.

Автор консультації: Barbashin Sergey

  • 4546

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4546

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст