22.07.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Київські лікарні навчились обдурювати Prozorro

У київських лікарнях знайшли способи, як обійти систему електронних закупівель Prozorro.

Серед них - розмитий опис предмета покупки, відсутність у переможців документів, які вимагалися на момент подачі заявки, "виписування" умов під власних постачальників.

"За даними, які можна дослідити через внутрішню систему bi.prozorro, 79 % закупівель мають низьку якість оголошень, а 72,5 % – низьку конкурентну активність", - йдеться в повідомленні.

Користуйтесь консультацією: Відмова від медичного втручання. Примусове лікування

Так, у Київському міському клінічному онкологічному центрі під час закупівлі професійних німецьких швабр Vermop було зазначено, що предметом закупівлі є "пристрій з утримувачем та насадкою".

Пропозицію в зазначеному тендері подав лише один учасник. 50 "пристроїв"  було придбано за 123 тисяч гривень (по 2,5 тисячі за швабру).

"Такий нечіткий опис предмету закупівлі вводить в оману учасників і знижує конкурентність", - йдеться в повідомленні.

У свою чергу Перинатальний центр Києва під час закупівлі послуг із прання білизни висунув вимоги щодо обов’язкової наявності виробничих та адміністративних приміщень, які належать учаснику на правах власності, та досвіду робіт на ринку послуг з прання не менше 5 років.

Вспомните новость: Чистка Санитарной службы: главный санврач Украины Протас и его коллеги задержаны за хищение у крупном размере

Однак пропозиція переможця не містить документів, які б підтверджували відповідність зазначеним вимогам.

Відзначається, що з початку 2016 року через систему електронних закупівель Prozorro медзаклади Києва провели 4109 тендерів. 3,8% процедур закупівель проведені непрозоро. 

"Загальна сума контрактів, укладених за результатами закупівель складає 53,8 мільйона гривень, а потенційна економія складає 25,6 мільйона гривень, або 20,77% , середня кількість пропозицій в 1 процедурі складає 2,74".

Джерело: Transparency International Ukraine

Користуйтесь консультацією: Можливі відмови у наданні медичної допомоги та як з ними боротися

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення