Главная Блог ... Новости Кабмін спростив оренду водних об’єктів

Кабмін спростив оренду водних об’єктів

Отключить рекламу
 - tn1_0_11732000_1623068673_60be10011caaa.jpg

2 червня 2021 року Кабміном затверджено Типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Постанову прийнято на виконання положень ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками»

Із прийняттям цієї постанови усі договори водних об’єктів повинні укладатися відповідно до Типового договору затвердженого постановою КМУ від 2 червня 2021 р. № 572, а Типовий договір оренди у редакції 2013 року втратив свою чинність.

Слід вказати, що оренда водних об’єктів в Україні не на належному рівні, а все із того, що більшість договорів не відповідають чинному законодавству, яке говорить про те, що об’єктом оренди повинні бути водний простір та землі під ним, а не щось окремо.

До прикладу, чимало договорів, які укладені до 2013 року, містять положення про оренду або водного плеса без землі під ним, або тільки земельної ділянки. Такі явища є передумовою знецінення об’єкта оренди, бо орендар платить за щось одне, при цьому використовуючи землю у комплексі із водним об’єктом. Досить поширене явище, або оренда тільки водного об’єкта (без вказівки на землю під ним) або ж навпаки. І, на жаль, не всі орендарі відносяться добросовісно до своїх обов’язків переоформити договори оренди. Тепер з цим покінчено і усі договори оренди будуть укладатися належним чином.

Які зміни вносить затверджений Типовий договір?

 1. Розмір орендної плати переглядається у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності. Цього положення не було у Типовому договорі оренди у редакції 2013 року. Це великий плюс, оскільки, власник водного об’єкта прийнявши нову НГО, матиме права вимагати у орендаря зміни розміру орендної плати, від чого в місцеві бюджети будуть надходити кошти більшій кількості.
 2. Також розмір орендної плати за землю у комплексі із водним об’єктом, яка передана в оренду на земельних торгах, не може бути переглянутий у бік зменшення.
 3. Орендар зобов’язаний здійснювати заходів із поліпшення та охорони водойми, не перешкоджати у доступі до водойми у порядку загального водокористування;
 4. Договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом набирає чинності з моменту укладання. Пов’язувати набрання чинності договору із державною реєстрацією права оренди (або, як раніше, з державною реєстрацією договору) можна вважати недолугою вказівкою. Дуже багато випадків, коли договір укладається, наприклад, 2015 року, а зареєстрували право у 2016 або й пізніше. Застереження щодо набрання чинності договору з моменту його укладання повинно значно знизити кількість судових спорів у цих правовідносинах.
 5. Прописані права та обов’язки орендодавця та орендаря (до сьогодні – ці пункти сторони прописували на власний розсуд);
 6. Договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом припиняється у разі відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем та за умов порушення умов користування об’єктом оренди;
 7. Право на орендовану земельну ділянку в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом у разі смерті фізичної особи — орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду може переходити (або не переходити) до спадкоємців. Гарна «підказка» від законотворця для орендаря про обов’язкове включення такого пункту до Договору.
 8. Скорочено перелік документів, які необхідні для укладання договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Тепер це лише:
 • паспорт водного об’єкта,
 • витяг з ДЗК про земельну ділянку;
 • акт приймання-передачі земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом. Сторони в праві передбачити інші документи.

Договори оренди водних об’єктів укладені відповідно до Типового договору оренди у редакції 2013 не потребують переукладання та продовжують діяти до моменту закінчення їх строку.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 11607

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 11607

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст