03.07.2017 | Автор: Веб-ресурс "Протокол"    Просмотров:  171
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Інформацію про здійснення будівництва у містах хочуть зробити відкритою для громадськості

Верховна Рада України розгляне законопроект  № 2395а  про забезпечення загальнодоступності даних містобудівного кадастру на офіційних веб-сайтах уповноважених органів містобудування та архітектури.

Згідно із законопроектом, пропонується внести зміни до статті 22 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо забезпечення надання доступу до даних містобудівного кадастру. Виключення становитимуть  лише дані, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Передбачається, що дані будуть публікуватися на офіційному веб-сайті уповноваженого органу містобудування та архітектури, в якому ведеться відповідний містобудівний кадастр, зокрема, у формі відкритих даних, на відповідному веб-порталі.

Згадайте новину: Держархбудінспекція анонсує спрощення дозвільної системи до 80% будівництв у зв’язку з ухваленням ВРУ нового закону

"Брак доступної та достовірної інформації про здійснення будівництва у містах, зокрема, призвів до виникнення масової незаконної забудови. Все частішими стають випадки, коли забудовники порушують законодавство України, будівельні норми, державні стандарти і правила у сфері здійснення будівельної діяльності, здійснюють будівництво без дотримання містобудівних норм та обмежень, проводять будівництво узагалі без дозвільної документації тощо. Виявити вказані порушення, вчасно зупинити,  а також запобігти незаконному будівництву, можливо лише об’єднавши зусилля державних органів влади, органів місцевого самоврядування та громадськості. Проте, на даний час інформація необхідна для громадського контролю не є загальнодоступною та не міститься у відкритому доступі", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Також в зазначається, що закриті дані є перешкодою для проведення журналістських розслідувань та громадського контролю за діяльністю органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Очікується, що у разі прийняття Радою законопроекту, кожен матиме право на вільне отримання даних з містобудівного кадастру в різних цілях, зокрема, для інновацій, наукових досліджень, у бізнес-проектах, а також для здійснення громадянського контролю.

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

Читайте статтю: Правопорушення у сфері містобудівної діяльності в Україні. Аналіз судової практики.

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення